herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   KS Sławięcice K-Koźle

2013-11-10, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielę na stadion przy ulicy Szkolnej zawitała drużyna KS-u Sławięcice, aby z seniorami Jedności rozegrać mecz XIV kolejki klasy A. Początek spotkania to wzajemne badanie sił przez obydwie drużyny. Gra toczyła się głównie w środku pola, a znikome zagrożenie pod jedną i drugą bramką było głównie po stałych fragmentach gry. W 19 minucie przed szansą objęcia prowadzenia stanęli przyjezdni. Po błędzie obrońcy Jedności na środku boiska, napastnik Sławięcic przejął piłkę i popędził na bramkę. Mimo asysty powracającego defensora Rozmierki zdołał oddać strzał, jednak futbolówka przeleciała minimalnie nad poprzeczką. Cztery minuty później to miejscowi wyszli na prowadzenie, po tym jak Łukasz Hermasz wykorzystał dobre dogranie Grzegorza Sapy i nie dał szans golkiperowi Sławięcic. Radość miejscowych z prowadzenia nie trwała zbyt długo. W 26 minucie zawodnik gości, mimo asysty obrońcy Jedności, popisuje się zaskakującym uderzeniem z prawego narożnika pola karnego i bramkarzowi rozmiereckiej drużyny pozostało jedynie odprowadzić wzrokiem piłkę lądującą w okienku bramki. Już minutę później goście powinni prowadzić, jednak ich napastnik w doskonałej sytuacji posłał piłkę obok słupka. Kolejne minuty to ponownie okres wyrównanej gry, jednak lepsze sytuacje do zdobycia bramki stwarzali gospodarze, ale wynik do przerwy nie uległ zmianie. Pierwsze minuty drugiej części spotkania to zdecydowana przewaga przyjezdnych, którzy już dwie minuty po wznowieniu obejmują prowadzenie. Po kolejnych trzech minutach piłkarze Sławięcic mogli prowadzić dwoma bramkami, ale ich zawodnik marnuje doskonałą sytuację do zdobycie trzeciej bramki. Z minuty na minutę do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 57 minucie Grzegorz Sapa dośrodkowuje z rzutu rożnego, a w polu karnym najwyżej skacze Łukasz Hermasz i głową kieruje piłkę do siatki rywali. Trzynaście minut później piłkarze Jedności przeprowadzają decydującą, jak się później okazało, akcję w tym meczu. Piłkę na prawej stronie przejmuje Michał Hałek, zagrywa doskonałą piłkę do Sebastiana Wojdaka, ten mija obrońcę i mocnym uderzeniem nie daje szans bramkarzowi Sławięcic. Mimo, że do końca spotkania jedni i drudzy mieli szansę na zmianę rezultatu, mecz kończy się wynikiem 3:2 dla gospodarzy.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Łukasz Hermasz 23’
                                                   1:1 Adam Kupka 26’
                                                   1:2 Rafał Kapica 47’
                                                   2:2 Łukasz Hermasz 57’
                                                   3:2 Sebastian Wojdak 70’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Piotr Wawrzyniak, Krzysztof Domerecki(90’+3 Gabriel Kwoczała), Michał Hałek(84’ Dominik Goczoł), Grzegorz Sapa(85’ Joachim Gawlik), Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Marian Ploch

KS Sławięcice: Paweł Szymański – Marcin Kapica, Adam Zieliński, Krzysztof Michalski, Szymon Kupka, Adam Warzecha(73’ Konrad Waligórski), Rafał Kapica, Robert Czopek, Mateusz Knurowski(65’ Łukasz Wawrzak), Adam Kupka, Tomasz Konieczny

Żółte kartki: Krzysztof Domerecki, Łukasz Hermasz, Sebastian Wojdak, Dominik Goczoł oraz Szymon Kupka, Krzysztof Michalski, Robert Czopek, Tomasz Konieczny

Czerwona kartka: Sebastian Wojdak 90’+6(za drugą żółtą)