Chemik II K-Koźle   Jedność Rozmierka
stadion "Blachownia"

2013-11-17, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W minioną niedzielę seniorzy Jedności udali się do Kędzierzyna-Koźla na ostatnie spotkanie rundy jesiennej. Na stadionie przy ulicy Szkolnej zmierzyli się z zajmującą trzecie miejsce w tabeli drużyną rezerw Chemika. Spotkanie rozpoczęło się od niemrawej gry jednej i drugiej drużyny. Obydwa zespoły przez pierwszy kwadrans raczej czekały na to co zrobi rywal i próbowały się nawzajem wybadać. W 15 minucie meczu skończyły się piłkarskie szachy, bowiem goście otworzyli wynik spotkania. Mocne uderzenie Sebastiana Wojdaka z prawej strony odbił bramkarz Chemika, a do piłki najszybciej doskoczył Łukasz Hermasz i skierował ją do siatki. Gospodarze nie zdążyli się otrząsnąć po pierwszym „ciosie”, a już przegrywali 0:2. Z rzutu wolnego, z lewej strony, uderzył Wojciech Wachtl, zasłonięty golkiper miejscowych odbił tylko piłkę, a w gąszczu zawodników obydwu zespołów najlepiej odnalazł się grający trener Jedności, Grzegorz Sapa i wpakował futbolówkę do bramki rywali. Gospodarze najlepszą okazję do zdobycia bramki kontaktowej mieli w 24 minucie, kiedy to oko w oko z Mateuszem Wojsem stanął napastnik Chemika, jednak golkiper Jedności popisał się kapitalną interwencją. W ostatnich minutach pierwszej części spotkania kolejne okazje na podwyższenie prowadzenia mieli przyjezdni, ale piłka mijała bramkę rywali. Już trzy minuty po zmianie stron mogło być „po meczu”. Po podaniu Grzegorza Sapy w sytuacji jeden na jeden z golkiperem Chemika znalazł się Łukasz Hermasz, jednak musiał uznać wyższość bramkarza gospodarzy. Przez kolejne minuty więcej z gry zaczęli mieć miejscowi, a ich nieznaczna przewaga została udokumentowana w 60 minucie bramką z rzutu wolnego. Pięć minut później ponownie Grzegorz Sapa obsłużył doskonałym podaniem, tym razem Sebastiana Wojdaka, jednak uderzenie pomocnika Jedności o centymetry minęło słupek bramki Chemika. Niewiele brakowało a w 68 minucie miejscowi zdobyliby bramkę wyrównującą. W zamieszaniu pod bramką Jedności, zawodnik Chemika zdołał oddać strzał, ale golkiper Jedności w ostatniej chwili złapał futbolówkę tuż przed linią bramkową. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem w miarę wyrównanej gry, jednak lepsze sytuacje do zdobycia bramki tworzyli przyjezdni. Najbliżej tego był Łukasz Hermasz, który na dziewięć minut przed końcem spotkania, po podaniu Krzysztofa Domereckiego, zdołał minąć bramkarza rywali, jednak jego uderzenie zablokował obrońca Chemika. Ostatecznie spotkanie zakończyło się zwycięstwem Jedności, choć jego rozmiary mogły być wyższe.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

0:1 Łukasz Hermasz 15’
                                           0:2 Grzegorz Sapa 17’
                                           1:2 Michał Dąbrowski 60’

Chemik II K-Koźle: Michał Kuchta – Szymon Jaremko, Andrzej Kuźma, Tomasz Mikoluk, Jarosław Woźniak, Mariusz Banaś(46’ Sławomir Szkutnik), Marcin Kuźmicz, Mateusz Naróg, Adrian Stepczuk(46’ Zbigniew Kuskowski), Adam Ryzner, Michał Dąbrowski

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Joachim Gawlik, Bartosz Berlak, Wojciech Wachtl, Rafał Rudol, Krzysztof Domerecki, Tomasz Skrzypczyk, Grzegorz Sapa(90’+1 Piotr Wawrzyniak), Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński(83’ Michał Hałek), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Bartłomiej Wojdak, Gabriel Kwoczała

Żółte kartki: Sławomir Szkutnik, Tomasz Mikoluk, Jarosław Woźniak oraz Rafał Rudol

Czerwona kartka: Tomasz Mikoluk 80’(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Adam Kitajczuk; Asystenci – Tomasz Dąbrowski i Grzegorz Chmura(KS Nysa)