herb Jedność Rozmierka
KS Górażdże   Jedność Rozmierka

2014-06-11, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

W środowym meczu zaległej XXIII kolejki seniorzy Jedności wygrali wyjazdowe spotkanie w Górażdżach 0:2. Dla rozmiereckiej drużyny obydwie bramki zdobył Łukasz Hermasz.

W minioną środę seniorzy Jedności rozegrali zaległe spotkanie XXIII kolejki. Na stadionie w Górażdżach zmierzyli się z drużyną tamtejszego KS-u. Początek spotkania w miarę wyrównany z lekkim wskazaniem na gości, którzy w pierwszym kwadransie stworzyli dwie dogodne sytuacje do objęcia prowadzenie, jednak zabrakło precyzji w wykończeniu akcji. Po piętnastu minutach do głosu wyraźniej doszli gospodarze i w ciągu minuty dwa razy stanęli przed szansą pokonania golkipera Jedności, jednak w pierwszej sytuacji Mateusz Wojs popisał się doskonałą interwencją, a chwilę później napastnik Górażdży fatalnie przestrzelił. Pod koniec pierwszej połowy obydwie drużyny miały jeszcze szansę na strzelenie bramki. Najpierw Łukasz Hermasz przegrał pojedynek jeden na jeden z golkiperem Górażdży, natomiast gospodarze w doliczonym czasie gry z rzutu wolnego trafili w poprzeczkę. Drugą połowę od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi i tylko świetna postawa Mateusza Wojsa w bramce, dwukrotnie uratowała drużynę Jedności od utraty bramki. Przyjezdni zdołali się otrząsnąć po fatalnym początku i w 55 minucie przeprowadzili akcję zakończoną bramką. Joachim Gawlik doskonale wyprzedził napastnika Górażdży, przejął piłkę i dalekim podaniem uruchomił Łukasza Hermasza, a najlepszy strzelec Jedności stając oko w oko z bramkarzem gospodarzy, tym razem nie pozostawił mu już żadnych złudzeń. Po stracie bramki miejscowi ruszyli do odrabiania strat i to oni posiadali inicjatywę na murawie. Jednak rozmierecka defensywa z bramkarzem na czele skutecznie odpierała ataki gospodarzy. Z upływem czasu trener Jedności zaczął wprowadzać do gry nowych zawodników, którzy ze świeżymi siłami pokazali, że są wartościowymi zmiennikami. To właśnie jeden z nich – Mateusz Gatner, zainicjował akcję po której padła druga bramka dla gości. „Gacio” przejął piłkę w środku pola i doskonałym dośrodkowaniem obsłużył Łukasza Hermasz, a ten ponownie nie dał szans golkiperowi Górażdży, zdobywając 25 bramkę w obecnych rozgrywkach. Do ostatniego gwizdka arbitra wynik nie uległ już zmianie i historyczne zwycięstwo piłkarzy Jedności na ciężkim terenie w Górażdżach stało się faktem.

Zobacz zdjęcia z tego meczu --->

Protokół meczowy:

0:1 Łukasz Hermasz 55’
                                                      0:2 Łukasz Hermasz 76’

KS Górażdże: Paweł Kubiczek – Adam Dahms, Łukasz Kraus, Mateusz Przybyła, Grzegorz Polewka, Piotr Szczudrawa, Adrian Kowolik, Andrzej Kleinschort(65’ Mateusz Romanek), Kamil Fuks, Adam Pyka, Mateusz Szwach(80’ Grzegorz Reinert)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol(85’ Dawid Markieton), Joachim Gawlik, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Krzysztof Domerecki(62’ Mateusz Gatner), Michał Hałek(80’ Piotr Wawrzyniak), Tomasz Skrzypczyk, Sebastian Wojdak(75’ Martin Kalisz), Michał Kopa(46’ Dominik Goczoł), Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Roman Nieświec

Żółte kartki: Sebastian Wojdak, Mateusz Wojs, Łukasz Hermasz, Joachim Gawlik

Sędziowali: Główny – Łukasz Juszczyk; Asystenci – Ireneusz Sipiora i Jan Mróz(KS OZPN)