herb Victoria Żyrowa
Jedność Rozmierka   Victoria Żyrowa

2014-06-01, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu XXVI kolejki seniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie Victorii Żyrowa 2:3. Dla rozmiereckiej drużyny dwie bramki zdobył Grzegorz Sapa.

W minioną niedzielę spotkanie XXVI kolejki w klasie A rozegrali seniorzy Jedności. Na stadion przy ulicy Szkolnej zawitał zespół Victorii Żyrowa. Spotkanie to potwierdziło, że forma rozmiereckich piłkarzy daleka jest od optymalnej. Początek spotkania w miarę wyrównany, jednak z czasem inicjatywę zaczęli przejmować miejscowi. To oni dłużej utrzymywali się przy piłce, jednak nie potrafili skutecznie rozmontować defensywy gości. W 12 minucie dużo szczęścia mieli miejscowi, gdyż po uderzeniu z dystansu zawodnika Victorii, futbolówka trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później gospodarze objęli prowadzenie. Po rzucie rożnym wykonywanym przez gospodarzy piłkę wybili obrońcy Victorii, jednak Rafał Kandziora dograł idealną piłkę do Grzegorza Sapy, ten wymanewrował golkipera Żyrowej i skierował futbolówkę do pustej bramki. Radość miejscowych z prowadzenia trwała zaledwie osiem minut, bowiem w 25 minucie po raz pierwszy w tym spotkaniu zaspała defensywa rozmiereckiej drużyny, co skrzętnie wykorzystali przyjezdni. Do przerwy wynik spotkania nie uległ już zmianie, choć bliżsi pokonania golkipera rywali byli piłkarze Jedności. Drugą połowę lepiej rozpoczęli miejscowi, w 50 minucie Joachim Gawlik zagrał daleką piłkę do Grzegorza Sapy, ten wyszedł na czystą sytuację, jednak golkiper Victorii sprowadził go do parteru. Sam poszkodowany skutecznie wykorzystał rzut karny i gospodarze ponownie objęli prowadzenie. Między 55, a 57 minutą dwukrotnie nie popisała się obrona Jedności i na prowadzenie w tym spotkaniu wyszli przyjezdni. Piłkarze Jedności próbowali odrabiać straty, jednak tego dnia futbolówka nie znalazła już drogi do bramki rywala i pierwsza porażka na własnym stadionie w obecnych rozgrywkach stała się faktem.

2:3 Jeremiasz Tyszewski 57’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Joachim Gawlik, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Rafał Rudol, Dominik Goczoł(46’ Piotr Wawrzyniak), Michał Hałek, Tomasz Skrzypczyk, Sebastian Wojdak(78’ Bartłomiej Wojdak), Michał Kopa, Grzegorz Sapa

Pozostał w rezerwie: Bartosz Berlak

Victoria Żyrowa: Piotr Adamik – Szymon Kowolik, Jeremiasz Tyszewski, Paweł Kujawski(89’ Mateusz Mrozek), Grzegorz Kujawski(85’ Robert Matuszek), Marcin Kołodziej, Dawid Kowolik, Artur Zermann, Zygmunt Szkotek, Łukasz Cepko, Krzysztof Szeszko

Żółte kartki: Grzegorz Sapa oraz Piotr Adamik, Krzysztof Szeszko

Sędziowali: Główny – Andrzej Witkowski; Asystenci – Piotr Rybol i Jacek Babiarz(KS OZPN)