herb Chemik II K-Koźle
Jedność Rozmierka   Chemik II K-Koźle

2014-06-22, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu XXX kolejki, kończącym rozgrywki sezonu 2013/2014, seniorzy Jedności zremisowali z zespołem rezerw Chemika Kędzierzyn-Koźle 1:1. Bramkę dla drużyny Jedności zdobył Łukasz Hermasz.

W minioną niedzielę seniorzy Jedności rozegrali ostatnie ligowe spotkanie sezonu 2013/2014. Na własnym stadionie gościli zespół rezerw czwartoligowego Chemika Kędzierzyn-Koźle. Pierwsza połowa prowadzona w iście wakacyjnym tempie i „groźne” akcje obydwu zespołów można by policzyć na palach jednej ręki. Na uwagę zasługuje jedynie minimalnie niecelne uderzenie z dystansu gości  w 15 minucie. Po zmianie stron gra obydwu zespołów nieco się ożywiła. W 59 minucie miejscowi wyszli na prowadzenie, po tym jak w pole karne dalekie dośrodkowanie posłał Joachim Gawlik, a najlepszy strzelec Jedności – Łukasz Hermasz głową skierował futbolówkę do bramki. Otwarcie wyniku przez gospodarzy jeszcze bardziej ożywiło boiskowe wydarzenia. Swoje okazje mieli jedni i drudzy, ale wynik się nie zmieniał. Dopiero w 86 minucie po zagraniu piłkarza Chemika w pole karne Jedności, niefortunną interwencję zaliczył, powracający do gry po kontuzji, Wojciech Wachtl i goście mogli się cieszyć z wyrównania. W końcówce przyjezdni mogli przechylić szalę na swoją korzyść, jednak ich napastnik w doskonałej sytuacji minął się z piłką.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

Protokół meczowy:

1:0 Łukasz Hermasz 59’
                                                     1:1 Wojciech Wachtl 86’(samobójcza)

Jedność Rozmierka: Roman Nieświec – Rafał Rudol(46’ Krzysztof Domerecki), Joachim Gawlik, Sebastian Jagła(74’ Wojciech Wachtl), Piotr Wawrzyniak, Grzegorz Sapa, Michał Hałek, Sebastian Wojdak, Tomasz Skrzypczyk, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Chemik II K-Koźle: Michał Kuchta – Szymon Jaremko, Marcin Kuźmicz, Patryk Garstka(58’ Jakub Abramik), Jarosław Woźniak, Tomasz Kiel, Mariusz Banaś, Marcin Czuż, Arkadiusz Tołpa(77’ Zbigniew Iwański), Andrzej Kuźma, Michał Dąbrowski

Żółte kartki: Piotr Wawrzyniak, Łukasz Hermasz oraz Andrzej Kuźma, Marcin Kuźmicz

Sędziowali: Główny – Bartosz Prochera; Asystenci – Artur Komarnicki i Przemysław Kowaczek(KS OZPN)