herb Jedność Rozmierka
LZS Piotrówka   Jedność Rozmierka

2014-04-06, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu XV kolejki pierwszej ligi juniorzy Jedności ulegli w meczu wyjazdowym drużynie Piotrówki 2:1. Bramkę dla Jedności zdobył Dominik Goczoł.

W minioną niedzielę juniorzy rozmiereckiego klubu wybrali się na derbowe spotkanie do Piotrówki. Mecz XV kolejki był zarazem potyczką bezpośrednich sąsiadów w ligowej tabeli. Młodzi piłkarze Jedności przystąpili do tego spotkania w niepełnym składzie, bowiem z różnych przyczyn(mniej lub bardziej ważnych) zabrakło większej ilości zawodników. W momencie pierwszego gwizdka na placu gry było dziewięciu zawodników, a dziesiąty dołączył do drużyny po pięciu minutach. Mimo liczebnej przewagi rywali, juniorzy Jedności nie dali się zdominować gospodarzom i od czasu do czasu również zagrażali bramce Piotrówki. Miejscowi praktycznie tylko raz poważnie zagrozili bramce Jedności, kiedy to piłkę z linii bramkowej wybijał Dariusz Kampa. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

Druga połowa rozpoczęła się pomyślnie dla gospodarzy. Po wykonywanym przez nich rzucie rożnym, piłkę wybili rozmiereccy obrońcy, jednak przejął ją zawodnik Piotrówki i mocnym uderzeniem z dystansu umieścił futbolówkę w „okienku” bramki przyjezdnych. Po dziesięciu minutach gry gościom przyszło grać w dziewięciu, bowiem skutki mocnego uderzenia piłką w klatkę piersiową, coraz bardziej zaczął odczuwać Dariusz Lubojański i nie był w stanie kontynuować gry. W 65 minucie miejscowi podwyższyli prowadzenie skutecznie wykonując rzut karny. Trzy minuty później kontaktową bramkę zdobyła Jedność. W polu karnym faulowany był Jacek Mnich, a „jedenastkę” na gola zamienił Dominik Goczoł. Mimo gry w liczebnym osłabieniu juniorzy Jedności mieli szansę aby doprowadzić do wyrównania, a może nawet pokusić się o coś więcej. Niestety szczęście tego dnia był po stronie gospodarzy. Należy tylko żałować, że nie udało się tego spotkania rozegrać w pełnym składzie bo wtedy wynik byłby zapewne inny.

Zobacz zdjęcia z tego spotkania --->

1:0 Piotrówka 47’
                                                  2:0 Piotrówka 65’(karny)
                                                  2:1 Dominik Goczoł 68’(karny)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Roman Nieświec – Dariusz Kampa, Dawid Markieton, Kamil Piontek, Patryk Kania, Martin Kalisz, Piotr Ochmann, Dominik Goczoł, Jacek Mnich, Dariusz Lubojański

Juniorom Jedności przyszło w tym meczu zagrać w niepełnym składzie, co nie zdarzyło się dosyć dawno. Większość zawodników którzy nie wystąpili w niedzielnym spotkaniu powinno stanąć sobie przed lustrem i samemu sobie poważnie odpowiedzieć na pytanie: „Czy moja absencja w tym meczu była spowodowana naprawdę poważną przyczyną i czy naprawdę nie mogłem zagrać w tym meczu?” Niech każdy z nieobecnych odpowie sobie sam na pytanie czy zachował się lojalnie wobec kolegów z drużyny, którzy zmuszeni byli w liczebnym osłabieniu biegać i walczyć o korzystny wynik. Panowie mamy nadzieję, że podobna sytuacja już więcej się nie powtórzy i każdy z zawodników poważnie podejdzie do swoich obowiązków, które sam zdecydował się pełnić decydując się na grę w drużynie.