herb LKS "JEDNOŚĆ" ROZMIERKA
LZS II Piotrówka   LKS "JEDNOŚĆ" ROZMIERKA

2010-05-09, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W miniony weekend nasi seniorzy zremisowali swój mecz w Piotrówce 1-1. Należy patrzeć na ten rezultat pozytywnie, ponieważ nasi przeciwnicy, wsparci przez piłkarzy z 4. ligi, zagrali bardzo dobre spotkanie.

Do pierwszej połowy tego spotkania podeszliśmy zdecydowanie zbyt bojaźliwie. Ustawieni dość defensywnie, daliśmy gospodarzom rozgrywać piłkę, skupiając się na tym aby nie stracić bramki. Piotrówka starała się strzelić gola jednak to my mieliśmy pierwszą znakomitą sytuację aby to uczynić, z lewej strony pola karnego do środka zagrał Sebastian Wojdak, jednak wbiegający na pozycję Łukasz Hermasz uderzył obok bramki. Gospodarze raz po raz próbowali rozmontować naszą obronę, to grając szybko z klepki, to wrzucając piłkę za obrońców. Nasza drużyna miała natomiast jeszcze jedną znakomitą sytuację, jednak po podaniu z główki Łukasza Hermasza Paweł Jasiński przelobował bramkarza wraz z bramką. Gdy wszyscy myśleli, że pierwsza połowa zakończy się bezbramkowym remisem, gospodarze strzelili nam bramkę 'do szatni'. Po zamieszaniu w polu karnym piłka znalazła się na lini pola karnego, pierwszy był przy niej zawodnik Piotrówki, uderzył ją technicznie lewą nogą, ta odbijając sie od słupka na wysokości lewego okienka wpadła do siatki. Po tej akcji sędzia zakończył pierwszą odsłonę tego spotkania.

W pierwszy 15 minutach drugiej połowy gospodarze mogli strzelić co najmniej dwie bramki, jednak napastnicy fatalnie pudłowali. Nasza drużyna zaczęła grać bardziej ofensywnie, zmieniliśmy ustawienie na 4-3-3, a na placu gry zameldował się Piotr Polok. To właśnie on walnie przyczynił się do wyrównania wyniku tego meczu. Po dalekim wybiciu piłki z obrony, popędził wraz z obrońcą Piotrówki za piłką, w międzyczasie faulując go, czego nie zauważył sędzia. Znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak bramkarz odbił jego strzał. Do odbitej piłki dobiegł jako pierwszy Paweł Jasiński i umieścił ją w siatce. Przy tej akcji błąd popełnił sędzia, który nie zauważył faulu naszego zawodnika, jednak kilka minut później nie podyktował dla nas karnego po faulu na Pawle Jasińskim. Po tej bramce zaczęliśmy grać lepiej i co za tym idzie mieliśmy jeszcze kilka dogodnych sytuacji aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść jednak ani Paweł Jasiński ani Piotr Polok nie zdołali pokonać bramkarza gospodarzy.

Mimo remisu, więcej z gry miała w dzisiejszym meczu Piotrówka, która starała się kontrolować mecz. Na szczęście udało nam się zdobyć gola i wywieźliśmy z tego trudnego terenu chociaż punkt.

Za tydzień do Rozmierki przyjeżdża ostatnia w tabeli drużyna Rzemiosła Dziewkowice, która niespodziewanie wygrała swoje ostatnie spotkanie z Błękitnymi Jaryszów. W tym meczu na pewno nie zagrają zawieszeni za kartki z dzisiejszego spotkania Sebastian Wojdak i Łukasz Hermasz.