(1:1)
Chemik K-Koźle   Jedność Rozmierka

2014-06-08, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu XXIV kolejki juniorzy Jedności w meczu wyjazdowym nie sprostali drużynie Chemika przegrywając 6:2. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Damian Kroker i Marian Ploch.

W upalne niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności udali się do Kędzierzyna-Koźla, aby na stadionie Kuźniczka zmierzyć się z zespołem Chemika. Przez pierwszy kwadrans spotkanie było w miarę wyrównane. W 12 minucie na prowadzenie wyszli przyjezdni. Dominik Goczoł wypuścił idealnie w tempo Damiana Krokera, a ten stając oko w oko z golkiperem Chemika nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Po dwudziestu minutach gry optyczną przewagę na murawie uzyskali gospodarze, którzy długo rozgrywali piłkę, jednak nie przekładało się to na większe zagrożenie pod rozmierecką bramką. Natomiast goście szukali swoich szans w kontrach i to oni byli bliżsi podwyższenia prowadzenia. Z minuty na minutę przewaga Chemika była bardziej widoczna, jednak defensywa Jedności spisywała się bez zarzutu. Tak było aż do drugiej minuty doliczonego czasu gry, kiedy to miejscowi przeprowadzili akcję dającą im wyrównanie. Po zmianie stron gospodarze przejęli kontrolę na meczem, a swoją przewagę udokumentowali w 56 minucie. Kilka minut później kontuzji doznał stoper Jedności Kamil Piontek i musiał opuścić plac gry. Kolejne minuty to w dalszym ciągu przewaga gospodarzy, którzy z kilku stworzonych sytuacji wykorzystali dwie. Przyjezdni ograniczali się do kontrataków i po jednym z nich, w 84 minucie, Marian Ploch zmniejszył rozmiary porażki, wykorzystując doskonałe dogranie Mateusza Gatnera. W końcówce piłkarze Chemika wykazali więcej determinacji i jeszcze dwa razy umieścili futbolówkę w rozmiereckiej bramce, pieczętując zasłużone zwycięstwo.

0:1 Damian Kroker 12’
                                                    1:1 Chemik 45’+2
                                                    2:1 Chemik 56’
                                                    3:1 Chemik 61’
                                                    4:1 Chemik 78’
                                                    4:2 Marian Ploch 84’
                                                    5:2 Chemik 89’
                                                    6:2 Chemik 90’+4(karny)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Roman Nieświec – Marcel Ploch, Kamil Piontek(60’ Piotr Ochmann), Dawid Markieton, Dariusz Kampa, Martin Kalisz, Dominik Goczoł, Mateusz Gatner, Martin Długosz, Damian Kroker, Marian Ploch