herb Odra II Groszmal Opole
Jedność Rozmierka   Odra II Groszmal Opole

2014-08-31, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu drugiej kolejki klasy A seniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie rezerwom Odry Opole 3:5. Dla rozmiereckiej drużyny dwie bramki zdobył Łukasz Hermasz, a jedno trafienie dołożył Wojciech Wachtl.

W niezbyt sprzyjających warunkach pogodowych, przy padającym przez większość spotkania deszczu, przyszło rozegrać spotkanie drugiej kolejki drużynom Jedności i rezerw Odry. Lepiej w tych warunkach poradzili sobie piłkarze z Opola, a pierwsze skrzypce w drużynie gości grali piłkarze pierwszej drużyny oraz juniorzy występujący na co dzień w Centralnej Lidze Juniorów. Bohaterem tego spotkania próbował zostać arbiter główny i poniekąd mu się to udało, bowiem po ostatnim swoim gwizdku był na ustach zarówno piłkarzy jak i kibiców, były to niestety niezbyt pochlebne komentarze. Jednak ocenę pracy sędziów zostawmy obserwatorowi, który tego dnia doglądał pracy trójki arbitrów.

Spotkanie lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy już w 9 minucie pierwszy raz w tym spotkaniu rozmontowali defensywę Jedności i objęli prowadzenie. Chwilę później miejscowi mieli wyborną okazję aby wyrównać, jednak Paweł Jasiński uderzył ponad bramką. Kolejne minuty to w dalszym ciągu lepsza gra przyjezdnych, którzy lepiej operowali piłką i częściej zagrażali bramce Jedności. W 29 minucie podwyższyli prowadzenie, a dziesięć minut później, po uderzeniu z 16 metrów, prowadzili już 0:3. Na trzecią bramkę gości piłkarze Jedności zdołali odpowiedzieć prawie natychmiast. Z prawej strony dośrodkował w pole karne Rafał Kandziora, a tam Łukasz Hermasz uderzeniem głową posłał futbolówkę do bramki Odry.

Od pierwszych minut drugiej połowy do śmielszych ataków przystąpili gospodarze. Już trzy minuty po zmianie stron w polu karnym gości faulowany przez bramkarza był Paweł Jasiński, a „jedenastkę” pewnie na bramkę zamienił Wojciech Wachtl. Kolejne minuty to w dalszym ciągu przewaga miejscowych, którzy próbowali doprowadzić do wyrównania. Jednak po kwadransie gry zapał gospodarzy postanowił ostudzić arbiter główny tego spotkania, który wyrzucił z boiska pomocnika Jedności, po tym jak ten zwrócił mu uwagę, że podjął błędną decyzję. Grając w osłabieniu piłkarze Jedności nie byli już w stanie zaangażować takich sił w działania ofensywne i gra się wyrównała. Z upływem czasu ponownie lepiej zaczęli prezentować się przyjezdni, którzy w 71 i 82 minucie podwyższyli prowadzenie. Wynik spotkania, w doliczonym czasie ustalił Łukasz Hermasz. Na uderzenie zza pola karnego zdecydował się Patryk Kokot, bramkarz gości odbił piłkę, ta trafiła jeszcze w słupek, a najlepszy strzelec Jedności doskoczył do piłki i z bliskiej odległości skierował do bramki.

3:5 Łukasz Hermasz 90’+2

Jedność Rozmierka: Łukasz Łazarek – Rafał Rudol(79’ Bartłomiej Wojdak), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Grzegorz Sapa(86’ Dominik Goczoł), Tomasz Skrzypczyk(75’ Michał Kopa), Patryk Kokot, Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Mateusz Wojs, Martin Długosz

Odra II Groszmal Opole: Filip Wichman(46’ Daniel Skorupa) – Tomasz Swendrowski, Mateusz Swendrowski, Szymon Pastuszek(84’ Daniel Bednarz), Maciej Radyjowski, Grzegorz Filecki(69’ Piotr Lasenga(88’ Tomasz Pomierny)), Kamil Rusin(46’ Tomasz Czmielewski), Maciej Wilczyński(75’ Mateusz Łepski), Krzysztof Napora, Krystian Kowalczyk, Dawid Wolny(74’ Damian Lorenc)

Żółte kartki: Łukasz Hermasz, Sebastian Wojdak, Sebastian Jagła oraz Dawid Wolny, Maciej Wilczyński

Czerwona kartka: Sebastian Wojdak 63’(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Łukasz Ślusarek; Asystenci – Wojciech Tobiś i Paweł Wiatr(KS OZPN)