herb KS Górażdże
Jedność Rozmierka   KS Górażdże

2014-09-14, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj meczu czwartej kolejki seniorzy Jedności ulegli na własnym stadionie drużynie Górażdży 2:3. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Sebastian Jagła i Patryk Kokot.

W niedzielne popołudnie spotkanie czwartej kolejki klasy A rozegrali seniorzy Jedności. Na własnym stadionie zmierzyli się z drużyną KS-u Górażdże. Nie było to najlepsze spotkanie w wykonaniu rozmiereckiej drużyny i tylko potwierdziło fakt, że po udanych pucharowych zmaganiach w środę, zespół Jedności nie potrafi się odnaleźć w niedzielnym meczu ligowym. Jak pamiętamy podobnie było przed dwoma tygodniami w meczu z rezerwami Odry, który odbył się po środowym udanym występie przeciwko Piotrówce.

Niedzielne spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy przez pierwsze dwadzieścia minut nadawali ton wydarzeniom na murawie. Niestety optyczna przewaga i kilku stworzonych sytuacji nie przełożyło się na zmianę rezultatu. Po tym czasie gra się wyrównała i swoich szans zaczęli szukać przyjezdni. To właśnie im w 41 minucie udało się rozmontować rozmierecką defensywę i otworzyć wynik spotkania. Radość gości z prowadzenia nie trwał zbyt długo, bowiem dwie minuty później Sebastian Jagła wykorzystał dośrodkowanie w pole karne Patryka Kokota i głową skierował futbolówkę do siatki, doprowadzając do wyrównania. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza odsłona.

Drugą część wyśmienicie rozpoczęli przyjezdni i już dwie minuty po wznowieniu ponownie objęli prowadzenie, a chwilę później podwyższyli na 1:3. Na domiar złego od 56 minuty piłkarze Jedności musieli sobie radzić w osłabieniu, bowiem drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu obejrzał Łukasz Hermasz i przedwcześnie musiał opuścić plac gry. Gospodarze próbowali odrabiać straty i mimo gry w osłabieniu angażowali większe siły w poczynania ofensywne. Jednak kolejne ataki nie przynosiły spodziewanego efektu w postaci bramki, a dodatkowo miejscowi narażali się na groźne kontry zespołu Górażdży. W 79 minucie gospodarze zdobyli bramkę kontaktową. Prawą stroną pociągnął Paweł Jasiński, zagrał na dalszy słupek, a tam futbolówkę z bliskiej odległości do bramki skierował Patryk Kokot. Jednak było to wszystko na co tego dnia było stać rozmierecki zespół i to przyjezdni wyjechali z Rozmierki z kompletem punktów.

Protokół meczowy:

0:1 Piotr Wronka 41’
                                                 1:1 Sebastian Jagła 43’
                                                 1:2 Piotr Wronka 47’
                                                 1:3 Kamil Fuks 53’
                                                 2:3 Patryk Kokot 79’

Jedność Rozmierka: Łukasz Łazarek – Bartłomiej Wojdak(59’ Rafał Rudol), Grzegorz Sapa, Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Dominik Goczoł, Michał Hałek(80’ Krzysztof Domerecki), Patryk Kokot, Sebastian Wojdak, Michał Kopa(55’ Paweł Jasiński), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Mateusz Wojs, Rafał Kandziora, Tomasz Skrzypczyk

KS Górażdże: Eryk Banach – Adrian Kowolik, Mateusz Przybyła, Paweł Kubiczek, Piotr Wronka, Piotr Adamek, Mateusz Romanek, Piotr Szczudrawa, Robert Markiewicz(75’ Adam Dahms), Kamil Fuks(78’ Grzegorz Reinert), Adam Pyka(46’ Adrian Ochmański)

Żółte kartki: Łukasz Hermasz, Patryk Kokot, Sebastian Jagła, Michał Hałek, Sebastian Wojdak oraz Piotr Wronka, Adrian Ochmański, Paweł Kubiczek, Adrian Kowolik

Czerwona kartka: Łukasz Hermasz 56’(za dwie żółte)

Sędziowali: Główny – Michał Mazurek; Asystenci – Maciej Kosarzecki i Patrycja Matysek(KS OZPN)

Przed niedzielnym meczem przedstawicieli władz klubowych i koledzy z zespołu podziękowali Łukaszowi Hermaszowi za zdobycie 200 bramek w barwach seniorów Jedności, wręczając mu pamiątkową statuetkę. My również dziękujemy i gratulujemy Łukaszowi okazałego dorobku bramkowego i czekamy na kolejne bramki jego autorstwa. (zobacz Łukasza odbierającego i prezentującego pamiątkową statuetkę na facebookowym profilu Jedności-->)