herb Stal Zawadzkie
Jedność Rozmierka   Stal Zawadzkie

2014-09-07, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W dzisiejszym meczu drugiej kolejki juniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie zespół Stali Zawadzkie 5:2. Dla rozmiereckiej drużyny trzy bramki zdobył Marian Ploch, a po jednym trafieniu dołożyli Filip Małek i Damian Kroker.

W drugiej kolejce pierwszej ligi juniorów młodzi piłkarze Jedności podejmowali na własnym stadionie zespół Stali Zawadzkie. Mimo, że spotkanie nie ułożyło się po myśli rozmiereckich piłkarzy, ostatecznie zdołali oni odwrócić losy meczu i pewnie zgarnąć komplet punktów.

Od pierwszych minut inicjatywę na murawie przejęli gospodarze, jednak ich atakom brakowało skutecznego wykończenia. Mimo dłuższego posiadania piłki i stwarzania sytuacji, to miejscowi po 32 minutach przegrywali 0:2. Dwa błędy w defensywie, dwa strzały piłkarzy Zawadzkiego na bramkę i sytuacja miejscowych stała się nie do pozazdroszczenia. Na szczęście piłkarze Jedności chwilę po stracie drugiego gola zdołali zdobyć bramkę kontaktową. Na bramkę uderzał Marian Ploch, golkiper Stali odbił futbolówkę, a w podbramkowym zamieszaniu, wśród obrońców Zawadzkiego, doskonale odnalazł się Filip Małek i skierował piłkę do bramki. Pięć minut później na rozmiereckim stadionie wynik był już remisowy. Daleką piłkę z obrony zagrał Dariusz Kampa, a Marian Ploch wygrał rywalizację z obrońcą i mocnym strzałem pokonał bramkarza Stali. Gospodarze złapali wiatr w żagle i na dwie minuty przed końcem pierwszej odsłony zdobyli kolejną bramkę. Tym razem Martin Kalisz uruchomił na lewej stronie Mariana Plocha, napastnik Jedności wszedł w pole karne, wymanewrował kilku obrońców oraz bramkarza i zakończył swój popis celnym strzałem. Mimo kiepskiego rozpoczęcia, rozmiereccy piłkarze schodzili do szatni w dobrych nastrojach.

Od początku drugiej połowy to gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia i próbowali powiększyć skromne prowadzenie. Sztuka ta udał się dopiero w 71 minucie, a w roli głównej po raz kolejny wystąpił Marian Ploch. Dalekie dośrodkowanie z rzutu wolnego posłał na połowę rywala Dawid Piechota, obrońca Stali przedłużył futbolówkę głową, a prezent ten wykorzystał Marian Ploch, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i technicznym lobem skierował piłkę do bramki, kompletując hattricka. Wynik spotkania ustalił w 90 minucie Damian Kroker, który wykorzystał dobre dogranie Adama Kały.