(0:3)
GKS Komprachcice   Jedność Rozmierka

2014-09-28, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj meczu V kolejki juniorzy Jedności zwyciężyli w Komprachcicach tamtejszy GKS 0:4. Na listę strzelców wpisali się: dwukrotnie Marian Ploch oraz Martin Długosz i Adam Ploch.

Mecz 5 kolejki I ligi juniorów nasza drużyna rozegrała na dziewiczym boisku GKS-u Komprachcice. Dziewiczym, bo nie grała na nim jeszcze żadna drużyna naszego klubu. Nasza drużyna, jak na lidera przystało od pierwszych minut starała się narzucić swój styl gry przeciwnikowi. Już pierwsza nasza akcja po składnym zagraniu Filipa Małka z Marianem Plochem kończy się minimalnie niecelnym strzałem obok słupka tego ostatniego. Pierwszy kwadrans gry toczy się na połówce gospodarzy lecz naszym brakuje ostatniego podania aby zamienić swoje akcje na bramki. W 15 min. piękną akcję rozpoczął z prawej strony Jacek Mnich, centruje piłkę na pole karne lecz strzał głową Filipa Małka mija bramkę gospodarzy. Za chwilę w dogodnej sytuacji znalazł się Mateusz Gatner lecz jego strzał ląduje w rękach bramkarza. W 17 min. znów daje o sobie znać Filip Małek którego kąśliwy strzał z 20 m broni bramkarz. W 18 min. swoją pierwszą akcję przeprowadza drużyna Komprachcic, lecz kończy się ona wybiciem piłki przez naszą obronę. W 20 min. dwójkowa akcja naszego zespołu kończy się bramką. Filip Małek zagrywa piłkę do Mariana Plocha która po jego strzale znajduje obok interweniującego bramkarza drogę do siatki. Nasi nacierają dalej. Po kolejnym rzucie rożnym wykonanym przez Gatnera w 25 min. Marian Ploch strzela na bramkę ale bramkarz paruje piłkę przed siebie, dobija ją Małek ale trafia w nogi obrońców i w końcu dopada do niej Martin Długosz i prowadzimy już 2:0. Ale napór Jedności trwa dalej. W 28 min. znowu dwójkowa akcja Małka z Marianem Plochem – bramkarz paruje piłkę na rzut rożny. W 31 min. składną akcję rozpoczął Adam Kała, który pociągnął z piłką prawą stroną, wrzucił ją w pole karne,  gdzie Adam Ploch głową przerzuca ją do Martina Długosza lecz te również główką strzela minimalnie nad poprzeczką. Za chwilę kolejna nasza akcja, Marian Ploch podaje do Mateusza Gatnera który wjeżdża z nią w pole karne przeciwnika i decyduje się na strzał (przed bramką na podanie czekał Małek), który broni jednak bramkarz. W 36 min. Jacek Mnich idealnie obsłużył Mariana Plocha i decyduje się na mocny strzał z linii pola karnego a piłka po raz kolejny ląduje w siatce drużyny z Komprachcic. Chwilę po wznowieniu gry Adam Kała przejmuję piłkę na swojej połowie, biegnie z nią kilkadziesiąt metrów i dobrze podaje do Filipa Małka, którego strzał z wielkim trudem bramkarz paruje na kolejny rzut rożny. Po serii rzutów rożnych sędzia kończy pierwszą połowę, w której nasza dominacja ani przez chwilę nie podlegała dyskusji.

Druga połowa rozpoczyna się od ataku drużyny gospodarzy, który zostaje przerwany faulem Gatnera na 20 m. Strzał z rzutu wolnego pewnie broni jednak Tomek Mróz. W 39 min. do akcji ofensywnej włączył się nasz stoper Jarek Jendryka ale jego strzał  z 20 m minimalnie przechodzi nad poprzeczką bramki gospodarzy. Kilka minut później na strzał decyduje się  kolejny nasz obrońca Marcel Ploch. Silny strzał z 25 m efektownie piąstkuje jednak bramkarz na rzut rożny. W 55 min. nasz trener Joachim Gawlik decyduje się na podwójna zmianę; boisko opuszczają Jarek Jendryka i Filip Małek a zastępują ich Denis Błyszcz oraz Łukasz Niepala. W 59 min gospodarze przeprowadzają groźną kontrę, która kończy się minimalnie niecelnym ostrym strzałem nad poprzeczką naszej bramki. Za chwilę przypomina o sobie Marian Ploch, którego silny strzał z wielkim trudem bramkarz paruje na rzut rożny. Minutę później dobre podanie od Adama Plocha otrzymuje Łukasz Niepala ale jego strzał z 16 m broni bramkarz gospodarzy. Nasi dalej atakują a obrońcy raz po razie wybijają piłkę na rzuty rożne. W 65 min. po jednym z nich wykonanym przez Mateusza Gatnera pięknym strzałem głową Adam Ploch zdobywa czwartą bramkę dla naszej ekipy … i decyzją trenera opuszcza boisko a na jego miejsce wchodzi Paweł Hałek. W 70 min. kolejna zmiana w naszej drużynie; za Martina Długosza na placu gry melduje się Dawid Mnich. Nasi dalej atakują. Na kolejny strzał z dystansu decyduje się Gatner ale i tym razem piłka mija bramkę rywala. W 73 min. ładnie wywalczył piłkę na lewej flance Paweł Hałek, minął dwóch rywali i wyłożył ją Jackowi Mnichowi ale jego strzał broni bramkarz GKS-u. Trener mając korzystny wynik daje pograć wszystkim zmiennikom. W 75 min. za Mariana Plocha wchodzi Thomas Wolany a w 78 min. Marcela Plocha zastępuje Marek Polok. Mimo tylu zmian w naszej ekipie obraz gry się nie zmienia. Nasi dalej przeważają a gra toczy się na połowie przeciwnika. W 80 min. Dawid Ploch podaje do Adama Kały ale jego strzał broni bramkarz gospodarzy. Chwilę później Wolany podaje do Dawida Mnicha, którego strzał blokują obrońcy. Piłka wychodzi na rzut rożny, który wykonuje Gatner, piłka trafia do Tomka Wolanego, którego sprytny strzał bramkarz intuicyjnie wybija nogami na kolejny rzut rożny. Po chwili Wolany decyduje się na strzał z dystansu ale piłka mija bramkę przeciwnika.  W 85 min. kolejna dobra akcja Pawła Hałka, którego podanie Adam Kała kończy strzałem obronionym przez bramkarza. Jeszcze jeden strzał z 20 m Mateusza Gatnera (który nie mógł zdobyć swojej bramki w tym meczu ), jeszcze jedna dobra interwencja bramkarz gospodarzy i Pan Dariusz Kochanek, który prowadził te zawody ostatni raz gwiżdże w tym spotkaniu. Nasza drużyna pokazała się z dobrej strony w tym meczu a jedyny minus to zdecydowanie za mało zdobytych bramek w stosunku do przeprowadzanych, składnych akcji. W drużynie GKS-u Komprachcice na słowa uznania zasłużył bramkarz, który wielokrotnie ratował drużynę przed stratą kolejnych bramek.

Nasza drużyna grała w składzie :

JEDNOŚĆ ROZMIERKA:     Mróz Tomasz, Kała Adam, Kalisz Martin, Jendryka Jarek ( 55 min. Błyszcz Denis ), Ploch Marcel ( 78 min. Polok Marek ), Mnich Jacek, Gatner Mateusz, Ploch Adam ( 65 min. Hałek Paweł ), Długosz Martin ( 70 min. Mnich Dawid ), Małek Filip ( 55 min. Niepala Łukasz ), Ploch Marian ( 75 min. Wolany Thomas ).

Żółte kartki : nie udzielono.

Redakcja serwisu składa serdeczne podziękowania panu prezesowi Joachimowi Kaczmarczykowi za przygotowanie powyższej relacji.