herb LZS Radawie
Jedność Rozmierka   LZS Radawie

2014-11-09, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj meczu X kolejki juniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie zespół LZS-u Radawie 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Damian Kroker.

W minioną niedzielę ostatni mecz przed własną publicznością w tej rundzie rozegrali juniorzy Jedności. Do Rozmierki zawitał zespół LZS-u Radawie. Choć młodzi piłkarze Jedności nie pokazali się w tym meczu z najlepszej strony, ostatecznie zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść i zainkasować komplet punktów, który na kolejkę przed końcem rundy zapewnił im mistrzostwo jesieni. Od pierwszych minut lepiej na murawie prezentowali się przyjezdni, którzy raz po raz stwarzali zagrożenie pod rozmierecką bramką. Na szczęście defensywa Jedności była w tym spotkaniu czujna i mimo braku etatowego stopera, spisywał się na miarę oczekiwań. Tego samego niestety nie można powiedzieć o formacji ofensywnej gospodarzy. Akcje miejscowych były bez polotu i nie kleiły się, a strzałów na bramkę było jak na lekarstwo. Taki obraz gry utrzymywał się przez przeszło godzinę spotkania. Dopiero końcówka spotkania to nieco lepsza gra Jedności w ofensywie. Już w 68 minucie gospodarze mogli objąć prowadzenie, jednak golkiper Radawia obronił rzut karny wykonywany przez Damiana Krokera. Na skuteczną akcję miejscowych trzeba było czekać do 84 minuty, wtedy to dogranie z głębi pola wykorzystał Damian Kroker, wymanewrował obrońcę i bramkarza i skierował futbolówkę do bramki rywala. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i młodzi piłkarze Jedności mogli się cieszyć z kolejnego zwycięstwa, pozostając tym samym jedną z trzech ekip z kompletem zwycięstw na własnym terenie.

1:0 Damian Kroker 84’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Piotr Ochmann – Martin Kalisz, Marcel Ploch, Jarosław Jendryka, Denis Błyszcz(82’ Paweł Hałek), Martin Długosz, Adam Ploch(64’ Thomas Wolany), Adam Kała, Jacek Mnich, Damian Kroker(90’+2 Tomasz Mróz), Marian Ploch(88’ Dawid Mnich)

Pozostał w rezerwie: Marek Polok