(0:1)
LZS Piotrówka   Jedność Rozmierka

2014-11-16, 10:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj meczu XI kolejki, kończącym zmagania rundy jesiennej w pierwszej lidze, juniorzy Jedności zremisowali w Piotrówce z tamtejszym LZS-em 1:1. Bramkę dla rozmiereckiej drużyny zdobył Marian Ploch.

W minioną niedzielę meczem 11 kolejki rozegranym w Piotrówce nasi juniorzy zakończyli rundę jesienną obecnego sezonu. Bardzo udana dla nas rundę. Ale mecz z drużyną LZS Piotrówka już taki udany nie był, choć rozpoczął się dobrze. Już w pierwszej akcji z lewej strony urwał się obrońcy Damian Kroker i dobrze zagrał do wchodzącego w pole karne Adama Plocha lecz bramkarz gospodarzy rzucił mu się pod nogi i wyłuskał piłkę. Nasi dalej atakują lecz skutkuje to tylko serią rzutów rożnych. Po jednym z nich w 8 min. uśmiechnął się do nas los. Damian Kroker wrzucił piłkę na 16 m. gdzie dobrą główką popisuje się Dawid Piechota ale stojący na linii bramkowej obrońca wybija ją lecz prosto pod nogi Mariana Plocha którego strzał ląduje już w sieci. W 18 min. szybką kontrę wyprowadzili zawodnicy Piotrówki, napastnik wypuszczony w typową „uliczkę” znalazł się sam na sam z naszym bramkarzem. Ale Piotr Ochman broni w trudnej sytuacji pokazując bramkarską klasę. W 22 min. oglądamy kolejną dwójkową akcję naszej drużyny. Tym razem Marian Ploch wyprowadza piłkę zagrywa do Damiana Krokera lecz niezły strzał tego drugiego broni w dobrym stylu bramkarz Piotrówki. W 33 min. kolejny raz sam na sam z przeciwnikiem znajduje się nasz bramkarz, lecz i tym razem wychodzi obronną ręką z trudnej sytuacji. Końcówka pierwszej połowy to falowe ataki naszej drużyny lecz za każdym razem brakuje tego „ostatniego, celnego zagrania”. W 43 min szarżę Mariana Plocha obrońca gospodarzy przerywa faulem. Z 20 m. piłkę w pole karne wrzuca Damian Kroker, przed bramką Piotrówki duże zamieszanie lecz obrońcy wybijają ją na rzut rożny. Z rogu zagrywa Mateusz Gatner, zamieszanie w polu karnym jeszcze większe lecz i tym razem obrońcy wyjaśniają tę sytuację na swoją korzyść a sędzia kończy pierwszą połowę. Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła grając agresywniej i atakując przeciwnika już na jego połowie. W 63 min. na 25 m. faulowany zostaje Marian Ploch, piłkę ustawia sobie Mateusz Gatner i wrzuca ją na długi słupek gdzie czeka na nią Jacek Mnich, który głową zagrywa ją przed bramkę a tam efektowną „piętką” zagrywa ją Tomek Wolany. Mogła to być bramka rundy gdyby nie to, iż z linii bramkowej wybił ją obrońca gospodarzy. Dla Tomka był to pierwszy kontakt z piłką gdyż parę sekund prędzej zameldował się na płycie boiska. W 65 min. w niegroźnej sytuacji tracimy piłkę na 30m. Zawodnik Piotrówki wrzuca ją wysokim lobem w stronę naszej bramki. Piłka odbija się od murawy miedzy trzema naszymi obrońcami którzy nie zareagowali, dopada do niej napastnik gospodarzy i strzala na bramkę. Piłka odbija się jeszcze od wewnętrznej strony słupka i wpada do naszej bramki. 1 : 1 . W 72 min. w dobrej sytuacji znalazł się Damian Kroker ale jego strzał w dobrym stylu broni bramkarz gospodarzy. Ostatnie 10 minut to atak non stop naszych zawodników, którzy czują iż zwycięstwo wymyka się im z rąk, ale albo obrońcy wybijają piłkę na rzuty rożne albo pada ona łupem bramkarza Piotrówki który był najlepszym zawodnikiem w swojej drużynie. Mimo wielkiego zaangażowania ze strony naszych zawodników wynik nie uległ już zmianie i dobrze prowadzący te zawody sędzia Pan Jerzy Ochman odgwizdał koniec meczu. Stare piłkarskie porzekadło mówi „jak nie możesz wygrać meczu to próbuj go przynajmniej zremisować” i tak się też stało. Remis ten  pozwoli nam przezimować w fotelu lidera ! I tak trzymać.