(0:0)
LZS Kup   Jedność Rozmierka

2015-05-02, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj meczu XVII kolejki juniorzy Jedności zremisowali w Kup z tamtejszym LZS-em 2:2. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Adam Kała i Damian Kroker.

Drugiego maja o godzinie 17:00 rozmierecka Jedność rozpoczyna swoje spotkanie na stadionie w Kup. Już od pierwszej minuty Jedność przejęła inicjatywę, a gospodarze zostali zmuszeni do głębokiej defensywy. W 2 minucie Mateusz Gatner świetnie uderza, lecz obrońcy blokują jego strzał. Jedność dalej atakuje czego dowodem są akcje z 8 minuty – rzut rożny i 12 minuty, kiedy to Łukasz Niepala zagrywa prostopadłe podanie do Damiana Krokera, a ten w sytuacji sam na sam strzela obok bramki. Od 21 do 30 minuty gospodarze mają problem z wyjściem z własnego pola karnego, jednak nasze strzały albo trafiają w obrońców, albo broni świetnie bramkarz, lub też zostają wybite na rzut rożny. Napór Jedności trwa, lecz niemoc rozmiereckich napastników jest olbrzymia. Kolejne doskonałe sytuacje zostają zmarnowane. W 34 minucie po rzucie rożnym Mateusz Gatner trafia głową w poprzeczkę. W 38 minucie spotkania „Gacio” uderza na bramkę w podobnym stylu w jakim zdobył bramkę z Hetmanem Byczyna, jednak bramkarz znakomicie interweniuje. Chwilę później Marian Ploch decyduje się na indywidualną akcję, oddaje strzał z okolicy 25 metrów, jednak ten minimalnie mija światło bramki. W 39 minucie meczu gospodarze oddają pierwszy strzał w meczu, który jest bardzo niecelny. Dwie minuty później LZS Kup po raz kolejny atakuje bramkę Jedności, tym razem strzał mija minimalnie światło bramki strzeżonej przez Piotra Ochmanna. Do końca pierwszej połowy wynik się nie zmienia 0:0.

Jedność rozpoczyna drugą połowę od kolejnej groźnej sytuacji, jednak znów bramkarz gospodarzy staje na wysokości zadania. Kiedy wydaje się, że gol dla Jedności wisi w powietrzu, to drużyna Kup zdobywa bramkę po zabójczej kontrze – 49 minuta 1:0. Jedność mimo straty bramki nadal atakuje, lecz jej próby kończą się strzałami niecelnymi(Marian Ploch, Damian Kroker), dobrymi interwencjami bramkarza(Mateusz Gatner, Adam Ploch, Adam Kała), lub też skutecznym wybiciem piłki przez drużynę gospodarzy. Jedność nadal posiada inicjatywę, jednak gospodarze przeprowadzają drugą znakomitą kontrę. Gapiostwo rozmiereckich piłkarzy i w sytuacji sam na sam napastnik gospodarzy nie daje szans bramkarzowi Jedności – 66 minuta 2:0. Mimo straty drugiego gola Jedność nie poddaje się i gospodarze zostają głęboko zepchnięci do defensywy. Starania rozmiereckich piłkarzy zostają nagrodzone w 76 minucie, kiedy to Adam Kała zdobywa bramkę kontaktową na 2:1. Dobija piłkę po uderzeniu kolegi z zespołu i zasłonięty bramkarz pierwszy raz kapituluje. Okazja do wyrównania nadarzyła się już 4 minuty później. Za zagranie ręką w polu karnym zawodnika Kup sędzia wskazuje na 11 metr. Do piłki podchodzi Mateusz Gatner, lecz niestety jego strzał w niezłym stylu broni bramkarz. Napór Jedności trwa mimo zmarnowanego rzutu karnego. Kolejne zmarnowane sytuacje, dobre interwencje bramkarza, nie pozwalają na zmianę wyniku. Jednak w 91 minucie spotkania napór gości zostaje nagrodzony. Bramkę wyrównującą zdobywa Damian Kroker, który w zamieszaniu w polu karnym uderza po rękach rozpaczliwie interweniującego bramkarza. Mecz kończy się wynikiem 2:2.

Brawo za walkę, lecz szkoda zmarnowanych sytuacji bramkowych. Trzy punkty leżały na boisku, o czym mówiłem przed meczem, jednak nie potrafiliśmy ich podnieść z boiska!!!