herb LZS Piotrówka
Jedność Rozmierka   LZS Piotrówka

2015-06-07, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W rozegranym dzisiaj ostatnim meczu sezonu juniorzy Jedności pokonali na własnym stadionie drużynę LZS-u Piotrówka 4:1. Dla rozmiereckiej drużyny bramki zdobyli: Thomas Wolany, Martin Długosz, Mateusz Gatner, a jedna bramka padła po samobójczym trafieniu zawodnika Piotrówki.

Po meczu działacze i kibice Jedności podziękowali całej drużynie juniorów za ten udany sezon zakończony historycznym awansem do Opolskiej Ligi Juniorów.

W upalne niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności rozegrali ostatnie spotkanie sezonu 2014/2015. Na rozmiereckim stadionie odbyły się derby powiatu strzeleckiego, a rywalem gospodarzy był zespół Piotrówki. Mimo, że spotkanie nie miało już większego znaczenia dla końcowego układu tabeli, młodzi piłkarze Jedności podeszli do spotkania z należytą powagą i pewnie pokonali lokalnego rywala.

Od pierwszych minut spotkania ton wydarzeniom na boisku zaczęli nadawać miejscowi. To oni lepiej rozgrywali piłkę i starali się zagrażać bramce gości. Wynik spotkania został otwarty w 17 minucie, wtedy to Martin Kalisz dobrym podaniem obsłużył Thomasa Wolanego, a ten nie pozostawił złudzeń golkiperowi Piotrówki. Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się skromnym prowadzeniem gospodarzy, przyjezdni przeprowadzili akcję prawą stroną, próba dośrodkowania pomocnika Piotrówki nieco zaskoczyła bramkarza Jedności i wylądowała pod poprzeczką rozmiereckiej bramki. Wynik do przerwy 1:1.

Drugą odsłonę niedzielnych zawodów od mocnego uderzenia rozpoczęli gospodarze. Martin Długosz wykorzystał dogranie Adama Kały i wyprowadził Jedność na ponowne prowadzenie. Kolejne minuty upływały pod dyktando miejscowych, którzy w 65 minucie podwyższyli prowadzenie. Damian Kroker powalczył o piłkę na lewej stronie, odegrał do środka do Mateusza Gatnera, a ten precyzyjnym uderzeniem przy słupku zmusił do kapitulacji golkipera Piotrówki. Sześć minut później gospodarze prowadzili już 4:1. Tym razem zawodników Jedności wyręczył obrońca Piotrówki, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Martina Długosza, skierował futbolówkę do własnej bramki. W końcowym kwadransie juniorzy Jedności mieli jeszcze kilka okazji do podwyższenia prowadzenia, jednak licznie zgromadzeni kibice więcej bramek już nie zobaczyli.

Juniorzy dobrym spotkaniem zakończyli wyśmienity sezon, zakończony historycznym awansem do Opolskiej Ligi Juniorów. Brawo dla naszych piłkarzy za mobilizację do końca i poważne podejście do tego spotkania. Warto podkreślić również, że kierownictwo drużyny w tym spotkaniu tak przeprowadzało zmiany, aby w miarę możliwości symbolicznie podziękować wszystkim zawodnikom kończącym swoją przygodę z juniorską piłką.

1:0 Thomas Wolany 17’
                                   1:1 Piotrówka 41’
                                   2:1 Martin Długosz 48’
                                   3:1 Mateusz Gatner 65’
                                   4:1 Piotrówka(samobójcza) 71’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Piotr Ochmann – Dawid Piechota(72’ Dawid Mnich), Marcel Ploch, Jarosław Jendryka(78’ Marek Polok), Adam Kała, Martin Kalisz(60’ Martin Kuczera), Łukasz Niepala(46’ Damian Kroker), Martin Długosz, Adam Ploch(46’ Mateusz Gatner), Jacek Mnich(44’ Denis Błyszcz), Thomas Wolany(56’ Filip Małek)

Po końcowym gwizdku arbitra nasi juniorzy najpierw symbolicznie podziękowali trenerowi Joachimowi Gawlikowi za ten udany sezon. Później odbyło się oficjalne podziękowanie całemu zespołowi przez władze klubu i kibiców. Każdy zawodnik został indywidualnie przedstawiony wraz z jego dorobkiem w obecnym sezonie(liczba meczów, ilość minut na boisku, zdobyte bramki i zanotowane asysty) i otrzymał pamiątkową koszulkę. Było miejsce na pamiątkowe zdjęcie, a później polały się szampany i rozpoczęło się nieoficjalne świętowanie sukcesu przez całą drużynę podczas którego nie zabrakło chóralnych śpiewów. Dziękujemy Panowie za ten wspaniały sezon w Waszym wykonaniu.