(2:0)
Orzeł Branice   Jedność Rozmierka

2015-10-03, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności wybrali się w daleką podróż do Branic, gdzie w ramach VIII kolejki zmierzyli się z miejscowym Orłem. Piłkarze Orła to najlepiej spisujący się beniaminek w naszej grupie i już przed meczem było wiadomo, że o punkty nie będzie łatwo. Boiskowe wydarzenia tylko ten fakt potwierdziły, choć do 36 minuty nasi piłkarze toczyli z gospodarzami pojedynek jak równy z równym. Wtedy to najbardziej kontrowersyjną decyzję w tym spotkaniu podjął arbiter główny, który najpierw nie zauważył faulu napastnika Branic na naszym obrońcy, a sekundę później podyktował rzut karny po wątpliwym faulu naszego stopera i jednocześnie pokazał mu czerwoną kartkę. Najlepszy snajper gospodarzy skutecznie wykorzystał „jedenastkę” i wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Od tego momentu przedmeczowe założenia taktyczne legły w gruzach i gra Jedności zdecydowanie się posypała. Jeszcze przed przerwą miejscowi zdołali podwyższyć prowadzenie i po 45 minutach wynik w Branicach brzmiał 2:0. Po zmianie stron piłkarze Orła zdecydowanie przeważali, a brak dyscypliny taktycznej wśród obrońców Jedności doprowadził do szybkiej straty kolejnych bramek. Wygrała drużyna lepsza na przestrzeni całego spotkania, szkoda tylko, że prowadzenie w meczu objęła w tak kontrowersyjnych okolicznościach, a w kluczowym jego fragmencie miała ułatwione zadanie grając w przewadze.

Protokół meczowy:

1:0 Roman Stalmach 37’(karny)
                                                   2:0 Mateusz Mikler 44’
                                                   3:0 Daniel Kijewski 54’
                                                   4:0 Roman Stalmach 63’
                                                   5:0 Roman Stalmach 65’

Orzeł Branice: Piotr Wołk – Wiesław Frydryk, Łukasz Kacprzak, Mateusz Walo(75’ Tomasz Fedorowicz), Łukasz Kędzierski(63’ Łukasz Wanat), Bartłomiej Kawulok, Szymon Moskała(68’ Krystian Mruszczok), Mateusz Kozłowski(80’ Wojciech Pytel), Daniel Kijewski, Roman Stalmach, Mateusz Mikler

Trener: Wiesław Frydryk

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Bartosz Berlak, Sebastian Jagła, Wojciech Wachtl, Rafał Rudol(85’ Bartłomiej Wojdak), Grzegorz Sapa, Krzysztof Domerecki(75’ Mateusz Gatner), Jacek Mnich(79’ Michał Kopa), Dennis Gordzielik, Sebastian Wojdak(46’ Paweł Jasiński), Łukasz Hermasz

Pozostali w rezerwie: Tomasz Michałków, Rafał Kandziora

Trener: Grzegorz Sapa

Żółte kartki: Wiesław Frydryk, Daniel Kijewski, Bartłomiej Kawulok, Krystian Mruszczok oraz Grzegorz Sapa

Czerwona kartka: Daniel Kijewski 67’(za dwie żółte) oraz Wojciech Wachtl 36’

Sędziowali: Główny – Łukasz Kulesa; Asystenci – Adam Jochem i Adam Kupka(KS OZPN)