(3:2)
LZS Racławiczki   Jedność Rozmierka

2015-11-22, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

Na spotkanie kończące rundę jesienną seniorzy Jedności wybrali się do Racławiczek. Licznie zgromadzona publiczność nie mogła narzekać, bowiem zobaczyła ciekawe spotkanie i aż osiem goli, natomiast radość z końcowego zwycięstwa była tego dnia udziałem piłkarzy Jedności. Spotkanie nie ułożyło się po myśli rozmiereckich piłkarzy, bowiem po kwadransie wynik na stadionie w Racławiczkach brzmiał 2:0. Niestety większa w tym „zasługa” rozmiereckiej defensywy i bramkarza, niż ofensywnych poczynań gospodarzy. Kiedy zanosiło się na pogrom piłkarzy Jedności przez miejscową drużynę, losy spotkania nabrały zupełnie innego obrotu. Kolejne dziesięć minut to zdecydowane ataki przyjezdnych i przytomność pod bramką rywali Łukasza Hermasza, po którego dwóch golach goście doprowadzili do remisu. Niestety pod koniec pierwszej połowy rozmierecka defensywa nie ustrzegła się błędu i na przerwę to miejscowi schodzili w lepszych nastrojach prowadząc 3:2. W rozmiereckiej szatni w przerwie atmosfera była gorąca i padły mocne słowa. Zarówno one jak i roszady w ustawieniu przyniosły efekt już od pierwszych minut drugiej odsłony. Akcje piłkarzy Jedności z minuty na minutę nabierały rozmachu, zaś w defensywie panował spokój i pewność siebie. Popis strzelecki w tej odsłonie dał Dennis Gordzielik, który na swoim koncie zapisał klasycznego hattricka i przesądził o losach spotkania. Miejscowi próbowali jeszcze przy wyniku 3:4 zmienić niekorzystny rezultat, jednak rozmierecka defensywa nie dała się już zaskoczyć. Zwycięstwo choć w pełni zasłużone nie przyszło łatwo, dlatego tym bardziej cieszą tak bardzo potrzebne punkty, które pozwoliły nam zniwelować dystans do drużyn środka tabeli i „przezimować” w bezpiecznej strefie.

3:5 Dennis Gordzielik 75’

LZS Racławiczki: Mateusz Bachem – Marcin Pyrek(70’ Dawid Ułan), Szymon Kociurski, Robert Figler, Wojciech Dzięcioł, Patryk Kudla(46’ Dawid Sikorski), Beniamin Goreczka(58’ Damian Stolarczyk), Rafał Niespodziński, Piotr Niewiadomski(70’ Michał Szulc), Kamil Ułan, Tomasz Żurek

Trener: Grzegorz Bella

Jedność Rozmierka: Tomasz Michałków – Bartłomiej Wojdak(63’ Bartosz Berlak), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Jacek Mnich, Krzysztof Domerecki, Sebastian Wojdak, Grzegorz Sapa, Dennis Gordzielik, Michał Kopa(71’ Mateusz Gatner), Łukasz Hermasz(88’ Rafał Rudol)

Pozostał w rezerwie: Tomasz Rzepka

Trener: Grzegorz Sapa

Żółte kartki: Dawid Sikorski oraz Krzysztof Domerecki, Wojciech Wachtl

Sędziowali: Główny – Marcin Zientek; Asystenci – Michał Mazurek i Marek Majowski(KS OZPN)