herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   Koksownik Zdzieszowice

2015-10-11, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielne przedpołudnie juniorzy Jedności w ramach ósmej kolejki podejmowali na własnym stadionie zespół Koksownika Zdzieszowice. Spotkanie niezwykle ważne dla układu dolnych rejonów tabeli rozmiereccy piłkarze rozstrzygnęli na swoją korzyść i odnieśli pierwsze boiskowe zwycięstwo w obecnych rozgrywkach. Od pierwszych minut nasi piłkarze wykazywali się sporą aktywnością i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 9 minucie Adam Ploch zagrał prostopadłą piłkę do wychodzącego na pozycję Thomasa Wolanego, kiks obrońcy Koksownika ułatwił przejęcie piłki naszemu napastnikowi i otworzył drogę do otwarcia wyniku spotkania. Niespełna dziesięć minut później ponownie w głównej roli wystąpił Thomas Wolany, którzy otrzymawszy podanie od Łukasza Niepali, uderzył mocno na bramkę, golkiper gości zdołał odbić futbolówkę, jednak nasz napastnik dopadł ją jeszcze przed linią końcową i z bardzo ostrego kąta umieścił w bramce rywali. Dwubramkowa przewaga rozmiereckich piłkarzy utrzymała się do przerwy. Po zmianie stron gra naszych piłkarzy nie wyglądała już tak dobrze i do głosu coraz odważniej dochodzili przyjezdni. W 66 minucie rozmontowali oni defensywę Jedności i zdobyli bramkę kontaktową. W końcówce spotkania rozmiereccy piłkarze mieli sporo szczęścia i udało im się dowieźć korzystny wynik do ostatniego gwizdka arbitra.

Protokół meczowy:

1:0 Thomas Wolany 9’
                                   2:0 Thomas Wolany 18’

2:1 Marcin Mikołajczyk 66’

Jedność Rozmierka: Piotr Ochmann – Marcel Ploch, Denis Błyszcz, Adam Kała, Martin Kuczera, Gabriel Kopa, Łukasz Niepala, Adam Ploch(60’ Paweł Hałek), Dawid Mnich(46’ Jakub Lejżak), Martin Długosz, Thomas Wolany

Pozostali w rezerwie: Marek Polok, Jacek Ryczel

Trener: Joachim Gawlik

Koksownik Zdzieszowice: Daniel Pietrzyk – Dawid Harosimczyk(81’ Oliwer Bega), Dariusz Sitko, Marcel Gąska, Szymon Kauf(46’ Mateusz Moszek), Radosław Łaszek(76’ Wojciech Zamszyn), Patryk Kowalczyk, Mateusz Augustyn, Daniel Galowy, Marcin Mikołajczyk, Damian Mikołajczyk(64’ Mateusz Kapłan)

Trener: Jarosław Panasiński

Żółte kartki: Denis Błyszcz, Adam Ploch oraz Damian Mikołajczyk, Szymon Kauf

Sędziowali: Główny – Marcin Winiarz; Asystenci – Damian Buszka i Grzegorz Orzeł(KS OZPN)

herb Jedność Rozmierka Informacje o kadrze Jedność Rozmierka