herb LZS Ścinawa Nyska
Jedność Rozmierka   LZS Ścinawa Nyska

2016-03-19, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności po raz pierwszy w rundzie rewanżowej zaprezentowali się rozmiereckiej publiczności. Inauguracja rundy wiosennej na stadionie przy ulicy Szkolnej wypadła nadzwyczaj okazale, bowiem piłkarze Jedności odprawili swoich rywali ze Ścinawy Nyskiej z bagażem pięciu bramek i zainkasowali tak bardzo potrzebny komplet punktów.

Mimo niezbyt wyrazistych pierwszych minut w wykonaniu naszych piłkarzy, spotkanie ułożyło się po ich myśli i po dwudziestu jego minutach było w zasadzie po meczu. Wynik spotkania otworzył w 12 minucie Patryk Kokot, który po wrzucie z autu otrzymał futbolówkę w polu karnym, przy linii końcowej, przełożył obrońcę i mocnym uderzeniem pod poprzeczkę, z prawie zerowego kąta, nie dał szans bramkarzowi. Cztery minuty później Patryk Kokot doskonałym podaniem obsłużył Grzegorza Sapę, ten wymanewrował jeszcze obrońcę i podwyższył prowadzenie Jedności. W 19 minucie Patryk Kokot mocno podkręcił futbolówkę dośrodkowując z rzutu rożnego, a Łukasz Hermasz z bliskiej odległości dopełnił formalności. Od tego momentu gospodarze spokojnie kontrolowali wynik spotkania, jednak więcej bramek w ich wykonaniu w tej odsłonie już nie zobaczyliśmy, choć okazje ku temu były. Początek drugiej połowy to nieco bierna postawa miejscowych, co starali się wykorzystać przyjezdni przejmując lekką inicjatywę. Jednak defensywa Jedności była tego dnia czujna i akcje gości kończyły się zazwyczaj w okolicach pola karnego gospodarzy. Końcówka spotkania to ponowne ożywienie w szeregach Jedności, a efektem tego były dwie bramki. W 80 minucie z rzutu wolnego dośrodkował Mateusz Gatner, piłkę z linii końcowej na czwarty metr zagrał Jacek Mnich, a do bramki rywali skierował ją Łukasz Hermasz. Cztery minuty później Jacek Mnich popisał się dobrym dośrodkowaniem w pole karne, a tam Paweł Jasiński ładnym uderzeniem głową ustalił wynik spotkania na 5:0.

Seniorzy Jedności pewnie pokonali czerwoną latarnię drugiej grupy klasy okręgowej. Cieszy przede wszystkim zwycięstwo i komplet punktów jaki powędrował na konto naszej drużyny. Ważne, że nasi piłkarze podnieśli się po niezbyt udanej inauguracji sprzed tygodnia w Głogówku. Wygrana była potrzebna aby podnieść morale w drużynie i z nadzieją oczekiwać kolejnych spotkań.

Protokół meczowy:

1:0 Patryk Kokot 12’
                             2:0 Grzegorz Sapa 16’
                             3:0 Łukasz Hermasz 19’
                             4:0 Łukasz Hermasz 80’
                             5:0 Paweł Jasiński 84’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol(82’ Bartłomiej Wojdak), Wojciech Wachtl, Sebastian Jagła, Jacek Mnich, Grzegorz Sapa, Mateusz Gatner, Tomasz Skrzypczyk(75’ Michał Hałek), Patryk Kokot(72’ Krzysztof Domerecki), Paweł Jasiński, Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Damian Kroker

Trener: Grzegorz Sapa

LZS Ścinawa Nyska: Jakub Kolonko – Mateusz Martyna, Przemysław Bej, Błażej Sobkowicz, Piotr Gaik, Adam Kolanko, Przemysław Stolarczyk(85’ Marcin Faron), Krzysztof Szelwach(75’ Marcin Gęsiewicz), Radosław Gołąbek(75’ Damian Jarosik), Daniel Świerad, Mateusz Kamiński(60’ Daniel Kubas)

Trener: Paweł Nowacki

Żółte kartki: Tomasz Skrzypczyk oraz Błażej Sobkowicz, Damian Jarosik

Sędziowali: Główny – Artur Kulpa; Asystenci – Wojciech Zadrożny i Wojciech Folęga(KS OZPN)