herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   GLKS Kietrz

2016-04-02, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności w ramach XIX kolejki klasy okręgowej podejmowali wicelidera z Kietrza. Po dobrym meczu nasi piłkarze zasłużenie pokonali wyżej notowanego rywala i zainkasowali bardzo ważny komplet punktów. Spotkanie rozpoczęło się od wzajemnego badania sił, jednak z czasem lekką inicjatywę zaczęli przejmować goście. Tego dnia jednak defensywa Jedności grała bardzo pewnie i w okolicach swojego pola karnego nie pozwalała rywalom na zbyt wiele. W 29 minucie stadion przy Szkolnej wybuchł radością, bowiem gospodarze wyszli na prowadzenie. Uderzenie Patryka Kokota odbił golkiper Kietrza, jednak do futbolówki doskoczył Łukasz Hermasz i skierował piłkę do siatki rywali. Ze skromnym prowadzeniem gospodarzy obydwa zespoły schodziły do szatni. Drugą odsłonę od mocnego uderzenia rozpoczęli miejscowi, którzy po szarży lewą stroną Michała Hałka i jego uderzeniu z prawie zerowego kąta, podwyższyli prowadzenie. Goście zmuszeni do odrabiania strat zaangażowali większe siły w ofensywę, jednak miejscowi bronili mądrze i co najważniejsze wyprowadzali bardzo groźne kontry. Były doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak zabrakło skutecznego wykończenia. Ataki przyjezdnych nasilały się, jednak obrońcy Jedności pomylili się tylko raz, kiedy w 60 minucie po faulu w polu karnym goście mieli „jedenastkę”, którą zamienili na bramkę kontaktową. Od 76 minuty miejscowi mieli utrudnione zadanie, bowiem drugą żółtą kartką został ukarany Sebastian Wojdak i piłkarze Jedności zmuszeni byli grać w osłabieniu. W końcówce spotkania gra zdecydowanie się zaostrzyła, a sfrustrowani niemożnością rozmontowania rozmiereckiej defensywy piłkarze Kietrza, uciekali się do ostrych fauli. Ostatecznie naszym piłkarzom udało się dowieźć korzystny wynik do końcowego gwizdka arbitra i to oni mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Protokół meczowy:

1:0 Łukasz Hermasz 29’
                               2:0 Michał Hałek 48’

2:1 Andrzej Durda 60’(karny)

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Rafał Rudol, Grzegorz Sapa, Wojciech Wachtl(46’ Bartosz Berlak), Bartłomiej Wojdak(64’ Krzysztof Domerecki), Michał Hałek, Sebastian Wojdak, Jacek Mnich, Paweł Jasiński, Patryk Kokot(78’ Damian Kroker), Łukasz Hermasz

Pozostał w rezerwie: Martin Długosz

Trener: Grzegorz Sapa

GLKS Kietrz: Piotr Kozakiewicz – Kamil Bednarz, Michał Cieślak, Mateusz Gąska, Tomasz Kulig, Michał Starodębski, Dariusz Żurawik, Marcin Beleć(64’ Kacper Krupa), Mateusz Dworzyński, Andrzej Durda, Daniel Fryzel(75’ Mateusz Lechoszest)

Trener: Tomasz Makarski

Żółte kartki: Sebastian Wojdak oraz Tomasz Kulig, Michał Cieślak

Czerwone kartki: Sebastian Wojdak 76’(za drugą żółtą) oraz Tomasz Kulig 90’+1(za drugą żółtą)

Sędziowali: Główny – Wojciech Muszyński; Asystenci – Dawid Wittek i Wojciech Nowak(KS OZPN)