herb UKS Karnków
Jedność Rozmierka   UKS Karnków

2017-05-31, 18:30

Czas spotkania: 90 min.

W środowe popołudnie na rozmiereckim stadionie piłkarze Jedności podejmowali zespół UKS-u Karnków. Mecz rozgrywany w ramach zaległej XXII kolejki klasy okręgowej, dla obydwóch ekip był jedynie spotkaniem o honor, bowiem obydwa zespoły straciły już matematyczne szanse na utrzymanie. Pierwsza połowa, delikatnie mówiąc, nie była porywającym widowiskiem i zakończyła się bezbramkowym remisem. Po zmianie stron ożywili się miejscowi i to oni otworzyli wynik spotkania. W 58 minucie piłkę w pole karne dośrodkował Rafał Kandziora, tam opanował ją Łukasz Hermasz i uderzył nie do obrony, dając prowadzenie swojej drużynie. Niespełna dziesięć minut później, po rzucie rożnym, ponownie na bramkę uderzał Łukasz Hermasz, jednak tym razem golkiper gości zdołał odbić piłkę, ale doskoczył do niej Jakub Lejżak i umieścił w siatce, zdobywając swoją premierową bramkę w seniorach Jedności. Prowadzenie 2:0 i wydawało się, że gospodarze mają mecz pod kontrolą. Niestety chwilę później błąd w defensywie kosztował rozmiereckich piłkarzy utratę bramki, a przyjezdni złapali wiatr w żagle. Piłkarze Jedności nie pozwolili jednak wydrzeć sobie zwycięstwa, a w doliczonym czasie Krzysztof Domerecki postawił kropkę na „i”, ustalają wynik na 3:1.

Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę i determinację oraz zdrowie zostawione na murawie.

Protokół meczowy:

1:0 Łukasz Hermasz 58’
                                2:0 Jakub Lejżak 67’

2:1 Łukasz Kunderman 69’
                                3:1 Krzysztof Domerecki 90’+1

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Denis Błyszcz, Rafał Rudol, Michał Hałek, Rafał Kandziora. Tomasz Skrzypczyk(84’ Martin Witek), Jakub Lejżak(69’ Martin Długosz), Grzegorz Sapa, Krzysztof Domerecki(90’+4 Marek Miśkowicz), Mateusz Matysek, Łukasz Hermasz

Trener: Robert Sykulski

UKS Karnków: Paweł Kubat – Grzegorz Rogotowicz, Andrzej Rączka(84’ Michał Golonka), Mateusz Pożuczek, Sebastian Musiałowski, Jarosław Lachowicz, Tomasz Rogotowicz(46’ Marcin Cal), Jarosław Taranek, Łukasz Kunderman, Piotr Pieczonka, Jakub Brzeziński(52’ Jakub Marciniak)

Trener: Jan Skiba

Żółte kartki: Łukasz Hermasz, Rafał Kandziora, Mateusz Wojs, Martin Długosz oraz Andrzej Rączka, Sebastian Musiałowski, Marcin Cal

Sędziowali: Główny – Adam Jochem; Asystenci – Adam Piegza i Jan Pankala(KS OZPN)