herb Naprzód Ujazd-Niezdrowice
stadion w Niezdrowicach

2017-05-13, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Niezdrowic na derbowy mecz XXV kolejki klasy okręgowej z miejscowym Naprzodem. Zabrakło naprawdę niewiele, aby nasi piłkarze sprawili kolejną niespodziankę i urwali punkty pretendentowi do awansu. Niestety w końcówce gospodarze przechylili szalę na swoją korzyść i zasłużenie zgarnęli komplet punktów. Od pierwszych minut inicjatywa należała do miejscowych, którzy długo rozgrywali piłkę i raz po raz długimi podaniami próbowali zaskoczyć rozmierecką defensywę. Piłkarze Jedności mądrze się bronili, a swoich okazji szukali w kontratakach i stałych fragmentach. Właśnie w 25 minucie wyprowadzili skuteczną kontrę, którą rozpoczął Krzysztof Domerecki, zagrywając na lewo do Michała Hałka, a nasz skrzydłowy idealnym podaniem obsłużył Patryka Kokota, który dał prowadzenie swojemu zespołowi. Gospodarze podrażnieni takim obrotem sprawy zaatakowali jeszcze bardziej i kilka razy po bramką Jedności było gorąco. Swego dopięli w 41 minucie kiedy dośrodkowanie z lewej strony wykorzystał napastnik Naprzodu i uderzeniem głową pokonał rozmiereckiego bramkarza. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie, jednak wynik się nie zmieniał. Kiedy wydawało się, że piłkarze Jedności sprawią kolejną niespodziankę, gospodarzom udało się jednak sforsować rozmierecką defensywę i przechylić szalę na swoją korzyść.

Naszym piłkarzom dziękujemy za mecz, ofiarną grę i serce zostawione na boisku. Niestety tym razem faworyt okazał się lepszy, a nam pozostało z nadzieję czekać na kolejne spotkanie.

Protokół meczowy:

0:1 Patryk Kokot 25’
                              1:1 Tomasz Knopik 41’
                              2:1 Tomasz Knopik 90’
                              3:1 Tomasz Knopik 90’+2

Naprzód Ujazd-Niezdrowice: Robert Firański – Krzysztof Szady, Marcin Malcherek, Mateusz Malcherek, Sebastian Mróz, Krzysztof Reichert, Robert Antosiak(73’ Tomasz Malcherek), Sebastian Witka(46’ Daniel Koc), Michał Koc, Tomasz Knopik, Adrian Sładek

Trener: Tomasz Malcherek

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Mateusz Matysek, Rafał Rudol, Sebastian Jagła, Rafał Kandziora, Mateusz Gatner, Michał Hałek, Tomasz Skrzypczyk(46’ Damian Kroker), Krzysztof Domerecki, Jakub Lejżak(88’ Damian Dudek), Patryk Kokot

Pozostał w rezerwie: Tomasz Michałków

Trener: Robert Sykulski

Żółte kartki: Adrian Sładek oraz Patryk Kokot

Sędziowali: Główny – Bartosz Radecki; Asystenci – Adam Bagiński i Robert Stobrawe(KS OZPN)