herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   Naprzód Jemielnica

2017-05-20, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie na stadion w Rozmierce zawitał zespół Naprzodu Jemielnica i tym samym odbyły się derby powiatu strzeleckiego w klasie okręgowej. Licznie zgromadzona publiczność na brak emocji nie mogła narzekać, a samo spotkanie miało dwa oblicza. W pierwszej odsłonie inicjatywa należała do grających z wiatrem przyjezdnych, którzy swoją przewagę udokumentowali bramką z rzutu wolnego już w 8 minucie. Po zmianie stron inicjatywę przejęli gospodarze, a sygnał do ataków dał Rafał Myczewski, który w drugiej połowie pojawił się na murawie i już cztery minuty po jej rozpoczęciu doprowadził do wyrównania, wykorzystując dobre podanie Tomasza Skrzypczyka. Miejscowi złapali wiatr w żagle i szukali okazji do objęcia prowadzenia. Dopięli swego w 67 minucie, kiedy z lewej strony piłkę wzdłuż bramki zagrał Damian Kroker, dwie próby naszych zawodników zostały zablokowane, ale uderzenie Tomasza Skrzypczyka znalazło już drogę do bramki. Później przyszedł lekki kryzys w rozmiereckich szeregach i niewiele brakowało a przyjezdni doprowadzili by do wyrównania, jednak defensywa Jedności z bramkarzem na czele wychodziła z opresji bez szwanku. Kropkę na „i” postawił w 81 minucie Rafał Myczewski, który wykorzystał podanie Damiana Krokera, podwyższył prowadzenie i oszczędził swojemu zespołowi i rozmiereckim kibicom nerwów w końcówce.

Naszym piłkarzom dziękujemy za dobre widowisko i serce zostawione na boisku. Cieszy derbowa wygrana i kolejne punkty dopisane do naszego skromnego dorobku. Z nadzieją na podobną grę czekamy na kolejne spotkania.

Protokół meczowy:

0:1 Paweł Jaskóła 8’
                                               1:1 Rafał Myczewski 49’
                                               2:1 Tomasz Skrzypczyk 67’
                                               3:1 Rafał Myczewski 81’

Jedność Rozmierka: Mateusz Wojs – Mateusz Gatner(90’+2 Damian Dudek), Rafał Rudol, Sebastian Jagła, Martin Długosz(46’ Rafał Myczewski), Grzegorz Sapa, Krzysztof Domerecki, Damian Kroker(89’ Marcin Lichosik), Tomasz Skrzypczyk(86’ Martin Witek), Jakub Lejżak, Łukasz Hermasz

Trener: Robert Sykulski

Naprzód Jemielnica: Robert Ćwikliński – Jakub Szłapa, Daniel Bombelka, Damian Kalisz(87’ Michał Konarski), Mateusz Bałdys, Dawid Galas, Krzysztof Korczak, Paweł Jaskóła(64’ Artur Mateja), Piotr Niewiem, Damian Gattner, Klaudiusz Tacica(25’ Daniel Hirsz(72’ Mateusz Płaczek))

Trener: Adrian Matuszczyk

Żółte kartki: Martin Długosz, Mateusz Gatner oraz Dawid Galas, Krzysztof Korczak, Paweł Jaskóła

Czerwona kartka: Damian Gattner 88’

Sędziowali: Główny – Wojciech Oszczęda; Asystenci – Marcin Lenart i Michał Wolnik(KS OZPN)