herb Orzeł II Źlinice
Jedność Rozmierka   Orzeł II Źlinice

2010-10-03, 15:00

Czas spotkania: 90 min.

0:1 Krzysztof Chudala 1’; 1:1 Piotr Polok 23’; 1:2 Krzysztof Chudala 41’; 2:2 Paweł Jasiński 48’; 2:3 Piotr Nowotny 56’

Jedność Rozmierka: Robert Porada – Wojciech Wachtl, Rafał Rudol, Paweł Radziej(56’ Andrzej Brzezina), Rafał Kandziora, Mariusz Życzyński(71’ Rafał Szczeblewski), Adam Kaczmarczyk(46’ Bartosz Berlak), Sebastian Wojdak, Michał Hałek, Piotr Polok(46’ Michał Kopa), Paweł Jasiński

Orzeł II Źlinice: Henryk Olsok – Krzysztof Klemens, Tomasz Michalik(90’ Andrzej Fronia), Rafał Plech, Marcin Wieja, Dariusz Broj, Dawid Broy(90’ Rafał Sobczyński), Klaudiusz Orlik, Sebastian Wocka, Krzysztof Chudala(47’ Paweł Czykieta), Piotr Nowotny

Czerwona kartka: Sebastian Wocka 68’; Żółte kartki: Sebastian Wojdak, Paweł Jasiński, Bartosz Berlak oraz Tomasz Michalik, Krzysztof Klemens, Sebastian Wocka, Piotr Nowotny

Sędziowali: Główny – Piotr Rybol; Asystenci – Artur Rybol i Mariusz Jedliński

W pierwszą niedzielę października na stadion do Rozmierki przyjechała drużyna rezerw Orła Źlinice. Po w miarę wyrównanym spotkaniu, w którym kibice zobaczyli pięć bramek, lepsi o jedno trafienie okazali się przyjezdni i to oni zdobyli trzy punkty.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście i to oni już po 30 sekundach gry cieszyli się z prowadzenia. Piłkarze Orła przeprowadzili szybką akcję lewą stroną dokładnie dograli do środka do napastnika, który mając przed sobą tylko bramkarza Jedności nie dał mu żadnych szans. Chwilę później kolejna akcja gości lewą stroną, lecz tym razem strzał napastnika Źlinic przechodzi obok słupka. Chwilę później Jedność zdołała się otrząsnąć, po zaskakującym początku i w 8 minucie bliski wyrównania był Piotr Polok. Po akcji środkiem Paweł Jasiński podał do wychodzącego na pozycję, z lewej strony Piotra Poloka, ten posłał piłkę obok wychodzącego bramkarza, niestety futbolówka trafiła w słupek i przechodząc wzdłuż linii bramkowej padła łupem powracającego obrońcy. W 15 minucie z narożnika pola karnego, z lewej strony, strzelał Sebastian Wojdak, lecz jego uderzenie przeszło ponad bramką. Dwie minuty później na czystą sytuacją wychodził Piotr Polok, lecz bramkarz Orła dobrym wyjściem poza pole karne zażegnał niebezpieczeństwa. W 20 minucie pomocnik Źlinic uderzeniem z ponad 20 metrów, na dalszy słupek, próbował zaskoczyć Roberta Porady, lecz ten dobrą interwencją wybił piłkę na rzut rożny. W 22 minucie bliski szczęścia był Paweł Jasiński, lecz jego uderzenie z bliskiej odległości złapał dobrze ustawiony bramkarz. Chwilę później starania Jedności zostały zwieńczone golem Piotra Poloka. Dobrym dośrodkowaniem z 40 metrów, z rzutu wolnego popisał się Sebastian Wojdak, a polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Piotr Polok i strzałem głową pokonał bramkarza Źlinic. Przez kolejny kwadrans żadnej z drużyn nie udało się stworzyć sytuacji bramkowej. W 39 minucie w doskonałej sytuacji mógł znaleźć się Piotr Polok, lecz mając przed sobą tylko bramkarza został nieprzepisowo zatrzymany przez obrońcę tuż przed polem karnym. Dwie minuty później ponownie na prowadzenie wyszli piłkarze Orła. Po akcji środkiem boiska piłkę na prawą stronę dostał napastnik gości i zdołał  skierować ją do siatki obok wychodzącego z bramki Roberta Porady. Na chwilę przed zakończeniem pierwszej części spotkania z pola karnego uderzał Sebastian Wojdak, niestety ponad bramką.

Trzy minuty po rozpoczęciu drugiej połowy kibice Jedności mogli cieszyć się z wyrównującego trafienia swojej drużyny. Po akcji lewą stroną Bartosz Berlak zagrał piłkę do środka, a tam kiks obrońcy wykorzystał Paweł Jasiński i bramkarz Orła po raz drugi musiał wyjmować piłkę z siatki. Radość kibiców Jedności nie trwała długo, ponieważ już w 56 minucie po raz trzeci w tym spotkaniu na prowadzenie wyszli przyjezdni. Po akcji prawą stroną i podaniu do środka, napastnik Orła znalazł się sam na sam z bramkarzem Jedności i strzelił trzecią bramkę dla swojego zespołu. W 59 minucie Sebastian Wojdak dośrodkował z rzutu wolnego z prawej strony pola karnego, lecz Bartosz Berlak z ostrego kąta, strzałem głową nie zdołał skierować piłki w światło bramki. Mimo gry w przewadze od 68 minuty, drugą żółtą kartką został ukarany zawodnik gości, Jedność nie potrafiła strzelić chociażby wyrównującego gola. W 73 minucie bliski szczęścia był Rafał Szczeblewski, lecz po jego uderzeniu głową piłka trafiła w słupek. W 88 minucie po dalekim dośrodkowaniu z rzutu wolnego Wojciecha Wachtla, głową na bramkę uderzał Paweł Jasiński, lecz na posterunku był bramkarz przyjezdnych. Po ostatnim gwizdku sędziego wynik na stadionie w Rozmierce brzmiał 2:3.

Seniorzy Jedności przegrali kolejne spotkanie. Szkoda tym bardziej, że była to pierwsza porażka na własnym stadionie, w meczu ligowym, od 14 czerwca 2009 roku. Dobra passa została przerwana, a więc pora zabrać się naprawdę do pracy na treningach i w następnych spotkaniach udowodnić, że wyśmienity początek rozgrywek nie był dziełem przypadku.