(0:2)
Unia II Kolonowskie(wycofana)   Jedność Rozmierka

2018-04-08, 13:30

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielne południe seniorzy Jedności wybrali się do Kolonowskiego na mecz 16 kolejki klasy A z zespołem rezerw czwartoligowej Unii. Gospodarze nie byli zbyt gościnni i naszej drużynie pozwolili wejść do szatni dopiero o godzinie 12:53, czyli na 37 minut przed planowym rozpoczęciem meczu. Myśleliśmy, że udostępnienie drużynom przyjezdnym posprzątanej szatni na co najmniej godzinę przed spotkaniem to niepisany standard, cóż widocznie w klubach czwartoligowych panują inne zwyczaje i standardy. Ale przejdźmy do tego co działo się na murawie w Kolonowskiem, a tam od początku spotkania swoje warunki gry próbowali narzucić piłkarze Jedności. Wysokim pressingiem wprowadzali sporo paniki w poczynania defensywy miejscowych. Stworzyli kilka dogodnych sytuacji, jednak zabrakło precyzji. Cel osiągnęli dopiero w 33 minucie, kiedy to Patryk Kokot dobrym podaniem uruchomił na lewej stronie Damiana Krokera, a ten nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. Radość przyjezdnych mogła nie trwać zbyt długo, bowiem chwilę później piłkarze Unii wykorzystali błąd defensywy Jedności, jednak na drodze do wyrównania stanął Mateusz Wojs, broniąc strzał z kilku metrów zawodnika miejscowych. Tuż przed przerwą prowadzenie Jedności podwyższył Patryk Kokot, po dograniu Piotra Jokla. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie i w dalszym ciągu lepsze sytuacje stwarzali przyjezdni. Po kwadransie gry trójkową akcję Michał Hałek-Patryk Kokot-Łukasz Hermasz, zakończył celnym uderzeniem Łukasz Hermasz i przyjezdni prowadzili już trzema bramkami. Kiedy 4 minuty później jeden z zawodników Unii zobaczył drugi żółty kartonik i musiał opuścić plac gry, wydawało się, że kolejne bramki dla gości to tylko kwestia czasu. Jednak paradoksalnie na boisku nie było widać, że gospodarze grają w osłabieniu i choć przyjezdni stworzyli sobie jeszcze sytuacje do podwyższenia, wynik już się nie zmienił.

Piłkarze Jedności zdobyli ważne punkty i choć ich sytuacja w tabeli nie uległa zmianie to pozwoliło im to wypracować większą przewagę punktową nad strefą spadkową. Mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach nasi piłkarze również pokażą pazur jaki było widać w ich poczynaniach w Kolonowskiem. Naszym piłkarzom gratulujemy wygranej i dziękujemy za zaangażowanie i serducho zostawione na boisku, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie.

0:1 Damian Kroker 33’ <- (Patryk Kokot)
0:2 Patryk Kokot 44’ <- (Piotr Jokiel)
0:3 Łukasz Hermasz 60’ <- (Patryk Kokot)

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Martin Kalisz, Rafał Warzecha, Wojciech Wachtl, Martin Długosz, Jacek Mnich, Piotr Jokiel(74’ Artur Ciecior), Damian Kroker, Łukasz Hermasz(87’ Tomasz Skrzypczyk), Michał Hałek(80’ Dawid Mnich), Patryk Kokot(83’ Rafał Rudol)

Pozostał w rezerwie: Paweł Radziej