(4:0)
Źródło Krośnica   Jedność Rozmierka

2018-05-05, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W sobotnie popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Krośnicy na mecz 20 kolejki z miejscowym Źródłem. Po czwartkowym meczu z Grodźcem były trochę obawy o formę naszych piłkarzy. Niestety te obawy się potwierdziły i tym razem rywale już w pierwszej połowie z premedytacją wykorzystali nasze błędy w defensywie i po 45 minutach był w zasadzie po meczu. W pierwszej odsłonie nie mogliśmy znaleźć argumentów na bardzo dobrze grających gospodarzy, dodatkowo popełnialiśmy koszmarne błędy, zwłaszcza przy stałych fragmentach. Miejscowi wynik otworzyli w 6 minucie, skutecznie rozmontowując naszą defensywę. Po 25 minutach było już 3:0, a dwie bramki padły po dalekich dośrodkowaniach z rzutów wolnych, po których piłkarze Źródła wykorzystali bierność naszej defensywy. Na dwie minuty przed przerwą miejscowi podwyższyli prowadzenie perfekcyjnym uderzeniem z rzutu wolnego sprzed pola karnego. Po zmianie stron rozmiereccy piłkarze uporządkowali nieco szyki defensywne i w ofensywie również zaczęli poczynać sobie nieco śmielej. Jednak mimo stwarzanych sytuacji piłkarze Jedności nie potrafili skierować futbolówki do bramki Źródła. Dopiero w końcówce meczu bramkę honorową zdobył Wojciech Wachtl po indywidualnej akcji lewą stroną i uderzeniu z ostrego kąta.

Przegrana trochę boli, zwłaszcza jeśli jest to przegrana w derbach, a za takie można uznać spotkanie z Krośnicą. Jednak niepokojące jest to z jaką łatwością traciliśmy bramki w tym spotkaniu. Mamy nadzieję, że to tylko przykry wypadek przy pracy i w kolejnym spotkaniu nasi piłkarze pokażą się z dużo lepszej strony. Naszym piłkarzom dziękujemy za zaangażowanie i walkę w tym spotkaniu oraz zdrowie zostawione na boisku. Kibicom natomiast dziękujemy za przybycie i wsparcie.