herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   Adamietz Kadłub

2018-05-27, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielę wczesnym popołudniem na stadionie przy ulicy Szkolnej w Rozmierce odbył się mecz na który zarówno piłkarze jak i kibice czekali od dawna. Mowa oczywiście o derbowej potyczce miejscowej Jedności z drużyną Kadłuba. Piłkarze Jedności rządni rewanżu za bezbramkowy remis jesienią w Kadłubie, którego okoliczności wszyscy w Rozmierce doskonale pamiętają. Goście podbudowani zeszłotygodniowym okazałym zwycięstwem mieli nadzieję pójść za ciosem. Derby jak wiadomo rzecz święta, bo to nie tylko walka o kolejne ligowe punkty, ale przede wszystkim o prestiż.

Na boisku od pierwszych minut było gorąco i to nie tylko z powodu lejącego się z nieba żaru, ale przede wszystkim z powodu boiskowych wydarzeń. Jak to w derbach nikt nie zamierzał odstawiać nogi, dlatego też spotkanie było brzydkie, a momentami nawet brutalne. Sporo pracy miał arbiter, które musiał studzić emocje nie tylko na murawie. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy w 11 minucie objęli prowadzenie. O piłkę w polu karnym powalczył Damian Kroker, wygarnął ją sprzed rąk golkipera Kadłuba wprost do Piotra Jokla, który pewnym uderzeniem dał prowadzenie Jedności. Przyjezdni próbowali odpowiedzieć, a czynili to głównie za sprawą dalekich podań do napastników i szybkich skrzydłowych, jednak defensywa Jedności grała czujnie, a jeśli dochodziło już do strzału to na posterunku był rozmierecki bramkarz. Jednobramkowe prowadzenie gospodarzy utrzymało się do przerwy. Drugą odsłonę wyśmienicie mogli otworzyć przyjezdni, jednak doskonałą obrona popisał się Michał Ochmann. Później nieco więcej z gry mieli miejscowi, jednak przez dłuższy czas nie wpływało to na zmianę rezultatu. Dopiero w 73 minucie Łukasz Hermasz dobrym podaniem obsłużył Damiana Krokera, a ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem nie pozostawił mu żadnych złudzeń. Goście postawili wszystko na jedną kartę i desygnowali do ataku większą ilość zawodników. Dało to miejscowym okazje do skontrowania rywali i ostatecznego przesądzenia o losach spotkania. Niestety rozmiereccy piłkarze nie zdołali podwyższyć prowadzenia, za to przyjezdnym udało się zdobyć bramkę kontaktową na dwie minuty przed końcem podstawowego czasu. Zrobiła się lekka nerwówka, jednak piłkarze Jedności doskonale poradzili sobie w tych okolicznościach i dowieźli zwycięstwo do ostatniego gwizdka arbitra.

Derbowe zwycięstwo nad odwiecznym rywalem smakuje wyśmienicie. Teraz przynajmniej do jesieni wiadomo kto rządzi w okolicy. Kolejne trzy punkty dopisane do naszego dorobku, w połączeniu z rozstrzygnięciami w innych spotkaniach pozwoliły nam awansować na piąte miejsce w tabeli. Do zakończenia sezonu pozostały jeszcze trzy spotkania, w tym jedno na własnym stadionie. Naszym piłkarzom gratulujemy derbowej wygranej i dziękujemy za ofiarną walkę i zaangażowanie oraz zdrowie zostawione na boisku, a kibicom dziękujemy za liczne przybycie i wsparcie.

1:0 Piotr Jokiel 11’ <- (Damian Kroker)
2:0 Damian Kroker 73’ <- (Łukasz Hermasz)

2:1 Kadłub 88’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Michał Ochmann – Martin Kalisz, Rafał Warzecha, Wojciech Wachtl, Martin Długosz, Jacek Mnich, Artur Ciecior(88’ Paweł Radziej), Piotr Jokiel(78’ Tomasz Skrzypczyk), Dawid Mnich, Łukasz Hermasz, Damian Kroker