herb Victoria Żyrowa
Victoria Żyrowa   Jedność Rozmierka

2018-06-03, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielne popołudnie seniorzy Jedności wybrali się do Żyrowej na mecz 24 kolejki z miejscową Victorią. Już przed spotkaniem było wiadomo, że nie będzie to łatwa przeprawa, bowiem gospodarze przed tą kolejką nie mieli jeszcze matematycznej pewności zajęcia bezpiecznego miejsca w tabeli. Spotkanie miało dwa różne oblicza, ponieważ w pierwszej połowie lepiej prezentowali się przyjezdni, natomiast w drugiej odsłonie inicjatywa należała do miejscowych. Ostatecznie żadnej z drużyn nie udało się skutecznie sforsować defensywy rywala i mecz zakończył się podziałem punktów.

W pierwszej odsłonie lekką przewagę mieli goście, którzy próbowali rozgrywać atak pozycyjny. Stworzyli oni sobie kilka sytuacji w tym dwie wyborne, które powinny zakończyć się zdobyciem bramki. Tak się jednak nie stało. Gospodarze w tej odsłonie zagrali zdecydowanie defensywnie, upatrując swoich szans w kontratakach. Po jednym z nich gorąco było pod bramką Jedności, ale napastnik Victorii zbyt długo zwlekał ze strzałem i sytuację wyjaśnili rozmiereccy defensorzy. Po zmianie stron inicjatywę na murawie przejęli miejscowi, którzy często gościli w obrębie szesnastki Jedności. Jednak obrona gości grała mądrze oraz ze sporą dozą szczęścia, a jeśli już dochodziło do strzału to na posterunku był rozmierecki golkiper. Przyjezdni w tej odsłonie rzadko zagrażali bramce gospodarzy, a najlepszą okazję mieli w końcówce, jednak bramkarz Żyrowej nie dał się zaskoczyć. W końcówce było sporo nerwowości z obydwu stron i arbiter musiał tonować emocje żółtymi kartonikami. Bramek jednak się nie doczekaliśmy, a remis nie krzywdzi żadnej ze stron.

Seniorzy Jedności kolejne wyjazdowe spotkanie zagrali na zero z tyłu. Zabrakło nieco zimnej krwi w pierwszej połowie aby wykończyć stworzone sytuacje. Druga połowa zdecydowanie słabsza w naszym wykonaniu, dlatego też zdobyty punkt trzeba jak najbardziej szanować. Naszym piłkarzom dziękujemy za walkę i zaangażowanie oraz zdrowie zostawione na boisku, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie.

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Mateusz Wojs – Michał Hałek, Rafał Warzecha, Rafał Rudol, Martin Długosz, Jacek Mnich, Martin Kalisz, Piotr Jokiel, Dawid Mnich, Artur Ciecior(80’ Tomasz Skrzypczyk), Damian Kroker

Żółte kartki: Rafał Warzecha, Martin Długosz, Martin Kalisz

herb Jedność Rozmierka Informacje o kadrze Jedność Rozmierka