herb Jedność Rozmierka
Jedność Rozmierka   LZS Radawie

2018-06-10, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielę wczesnym popołudniem seniorzy Jedności w ramach 25 kolejki klasy A podejmowali na własnym stadionie broniący się przed spadkiem zespół LZS-u Radawie. Ostatni w tym sezonie mecz naszych piłkarzy przed własną publicznością nie był w pełni satysfakcjonujący dla miejscowych kibiców, bowiem musieli oni zadowolić się jedynie remisem swojego zespołu.

Lejący się z nieba żar i ciężkie powietrze miały decydujący wpływ na boiskowe wydarzenia. Dlatego też w pierwszej połowie żadna z drużyn specjalnie nie podkręcała tempa, a sytuacji podbramkowych z jednej i z drugiej strony było jak na lekarstwo. W pierwszych 45 minutach odrobinę lepiej prezentowali się przyjezdni, jednak nie przekładało się to specjalne na zagrożenie pod rozmierecką bramką. Również nieliczne akcje ofensywne miejscowych były dalekie od ideału. Dlatego też pierwsza odsłona nie przyniosła zmiany rezultatu. W pierwszych minutach drugiej odsłony przyspieszyli nieco przyjezdni, angażując większe siły w ofensywę. Stworzyło to szansę dla gospodarzy, którzy już 7 minut po wyjściu z szatni objęli prowadzenie. Łukasz Hermasz uruchomił na lewej stronie Damiana Krokera, ten pociągnął pod linię końcową i posłał świetną wrzutkę pod bramkę Radawia, a tam Łukasz Hermasz głową sfinalizował akcję dając prowadzenie swojej drużynie. Radość w szeregach gospodarzy nie trwała długo, bowiem już dwie minuty później pomocnik przyjezdnych wykorzystał błąd defensora Jedności, po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, i uderzeniem z woleja nie dał szans golkiperowi Jedności. Strata bramki nie podłamała miejscowych, którzy grali zdecydowanie lepiej niż w pierwszej połowie i stwarzali kolejne okazje do ponownego objęcia prowadzenia. Wreszcie w 65 minucie skutecznie rozmontowali defensywę Radawia. Łukasz Hermasz idealnym podaniem obsłużył Michała Hałka, a ten wymanewrował obrońcę i nie dał szans golkiperowi gości. Piłkarze Jedności mieli jeszcze okazje do podwyższenia prowadzenia, jednak bramki już nie zdobyli. Uczynili to natomiast w 90 minucie przyjezdni po zabójczej kontrze. Co więcej w doliczonym czasie goście mieli wyśmienitą okazję aby przechylić szalę na swoją korzyść, jednak na nasze szczęście jej nie wykorzystali. Kiedy zostało niespełna pół minuty do zakończenia doliczonego czasu gry spotkanie zostało przerwane, bowiem nagle na murawę padł jeden z piłkarzy gości. Została udzielona mu pierwsza pomoc i wezwane pogotowie ratunkowe. Dopiero po tym jak karetka zabrała zawodnika do szpitala spotkanie zostało dokończone, a jego wynik już się nie zmienił. Jak się dowiedzieliśmy od prezesa Radawia na szczęście zawodnikowi nic poważnego się nie stało, po udzieleniu pomocy w szpitalu został zwolniony do domu i czuje się dobrze.

Za naszymi piłkarzami trudne spotkanie w bardzo ciężkich warunkach. Kilku z naszych zawodników grało mimo niedoleczonych urazów. Dlatego tym bardziej całemu zespołowi należy się szacunek i podziękowania za zaangażowanie i walkę w tym spotkaniu oraz zdrowie zostawione na boisku. Kibicom natomiast dziękujemy za przybycie i wsparcie, i oby więcej było z trybun pozytywnego sportowego i kulturalnego dopingu, a mniej nic nie wnoszącego głośnego krytykowania swoich zawodników.

1:0 Łukasz Hermasz 52’ <- (Damian Kroker)
1:1 Radawie 54’
2:1 Michał Hałek 65’ <- (Łukasz Hermasz)
2:2 Radawie 90’