herb LZS Racławiczki
Jedność Rozmierka   LZS Racławiczki

2018-04-14, 11:00

Czas spotkania: 70 min.

W sobotnie przedpołudnie trampkarze Jedności w ramach 11 kolejki podejmowali na własnym stadionie zespół LZS-u Racławiczki. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Ostrowskiego było to niezwykle ważne spotkanie, bowiem rywal miał na swoim koncie tyle samo punktów co nasza drużyna, a więc mecz o przysłowiowe „sześć punktów”. Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla miejscowych, którzy już pierwszą swoją akcję zakończyli zdobyciem bramki przez Szymona Chrupcały. Chwilę później mogło być 2:0, jednak naszemu napastnikowi zabrakło zimnej krwi i w dogodnej sytuacji uderzył w bramkarza. W dalszym ciągu przewaga była po stronie gospodarzy, którzy w 12 minucie podwyższyli prowadzenie, kiedy to Jakub Kałka na raty wykorzystał rzut karny, po ręce jednego z obrońców. Niestety trzy minuty później błąd w defensywie kosztował nasz zespół utratę bramki. Przyjezdni nabrali wiatru w żagle i przed przerwą jeszcze kilka razy zagrozili rozmiereckiej bramce, na szczęście bez konsekwencji. Po zmianie stron gra była w miarę wyrównana, jedni i drudzy mieli swoje sytuacje, jednak wynik się nie zmieniał. Dopiero w 57 minucie Jakub Kałka ładnym uderzeniem z rzutu wolnego zmusił do kapitulacji golkipera Racławiczek. W końcówce przyjezdni byli bliscy zdobycia bramki kontaktowej, jednak rezultat spotkania już się nie zmienił i młodzi piłkarze Jedności mogli się cieszyć z kompletu punktów.

Trampkarze zdobyli ważny komplet punktów, który nie przyszedł tak łatwo jakby na to wskazywał wynik. Goście byli bardzo groźnym zespołem, a wynik meczu do ostatnich minut nie był przesądzony. Cieszy postawa naszych chłopaków i mamy nadzieję, że w kolejnych spotkaniach zaprezentują się również na wysokim poziomie. Wszystkim naszym trampkarzom dziękujemy za obecność oraz za walkę i zaangażowanie w tym spotkaniu.

1:0 Szymon Chrupcała 1’
2:0 Jakub Kałka 12’

2:1 Racławiczki 15’
3:1 Jakub Kałka 57’

Drużyna Jedności wystąpiła w składzie: Szymon Pudło – Bartłomiej Brodacki, Kamil Kała, Patryk Brodacki, Rafał Nocoń, Jakub Ostrowski, Nico Born, Jan Polok, Szymon Chrupcała, Fabian Osak, Jakub Kałka oraz Kacper Gruszka, Daniel Puzik, Tomasz Warzecha, Jakub Wróbel, Jakub Kapica, Jakub Joszko, Mateusz Kalka