Jedność RozmierkaJedność Rozmierka

Jedność Rozmierka   LZS Radawie

2018-11-04, 13:00

Czas spotkania: 90 min.

W niedzielę wczesnym popołudniem seniorzy Jedności rozegrali spotkanie 12 kolejki w klasie A. Na stadion przy ulicy Szkolnej zawitała ekipa LZS-u Radawie. Jak niewygodny to rywal dla naszych piłkarzy mogliśmy się przekonać w poprzednim sezonie, kiedy to w dwumeczu zdobyliśmy zaledwie punkcik, a jesienne spotkanie w Radawiu zapewne do dziś siedzi z tyłu głowy naszym piłkarzom. W minioną niedzielę goście również nie zamierzali ułatwiać zadania rozmiereckim piłkarzom, a naszym zawodnikom jak na złość gra nie za bardzo się układała. Pierwsze trzydzieści minut zwiastowało, że o punkty tego dnia będzie niezwykle trudno. Co tu dużo mówić przyjezdni prezentowali się lepiej i w 25 minucie objęli prowadzenie. Strata bramki podziałała mobilizująco na miejscowych, osiem minut później Dawid Janoszka wykorzystał idealne dogranie Patryka Kokota i doprowadził do wyrównania. Kolejna bramka dla Jedności wisiała w powietrzu, bo okazji do objęcia prowadzenia było kilka. Jednak jak to w futbolu bywa „nie dasz to dostaniesz” i to stare przysłowie ziściło się w doliczonym czasie pierwszej połowy i do szatni w lepszych nastrojach schodzili goście. Po zmianie stron do odrabiania strat zdecydowanie ruszyli piłkarze Jedności. Radość z wyrównania nastąpiła już dwie minuty po wznowieniu, jednak była to radość przedwczesna, bowiem chwilę po tym jak futbolówka zatrzepotała w siatce Radawia, wszyscy zauważyli podniesioną chorągiewkę sędziego asystenta, sygnalizującą pozycję spaloną strzelca bramki Dawida Janoszki. Co się odwlecze to nie uciecze. W 56 minucie precyzyjnie z rzutu wolnego przymierzył Patryk Kokot i było 2:2. Sześć minut później radość na trybunach rozmiereckiego stadionu jeszcze większa, ponieważ Damian Kroker wykorzystuje dobre dośrodkowanie Dawida Janoszki z lewej strony i piękną główką zmusza do kapitulacji golkipera przyjezdnych. Jednak to nie koniec emocji w tym spotkaniu. W 66 minucie prosty błąd rozmiereckiego obrońcy, który fauluje zawodnika Radawia w polu karnym, a zawodnik gości nie myli się z jedenastu metrów. Ponownie remis i walka zaczyna się od nowa. Kilka minut później konsternacja w szeregach Jedności, bowiem zawodnik Radawia nabija rękę naszego obrońcy, a że dzieje się to w szesnastce, arbiter ponownie wskazuje na „wapno”. Jednak rzut karny to jeszcze nie bramka i tym razem Michał Ochmann wyczuł intencje strzelca i w świetnym stylu obronił jego uderzenie. Sytuacja ta dała pozytywnego kopa rozmiereckim piłkarzom i w 84 minucie zadali decydujący cios. Z prawej strony dośrodkowuje Łukasz Hermasz, bramkarz odbija piłkę, jednak w odpowiednim miejscu znajduje się Patryk Kokot i głową kieruje futbolówkę do bramki gości. Jeszcze kilka minut nerwówki i ostatni gwizdek arbitra, który zwiastuje, że piąte zwycięstwo z rzędu naszych piłkarzy staje się faktem. Łatwo nie było, ale punkty zostają w Rozmierce i to jest najważniejsze. Naszym piłkarzom gratulujemy kolejnej wygranej i dziękujemy za walkę i zaangażowanie oraz zdrowie zostawione na boisku, a kibicom dziękujemy za przybycie i wsparcie.

0:1 Radawie 25’
1:1 Dawid Janoszka 33’ <- (Patryk Kokot)
1:2 Radawie 45’+1
2:2 Patryk Kokot 56’